Sportování i kempování, slavní ambasadoři a vítání hrdinů. Takový bude Olympijský festival u jezera Most

10. 11. 2023 16:21 - | Ostatní, Sport, Tipy, Zajímavosti

Barbora Špotáková s maskotem OH 2024

Už teď se můžete začít těšit na léto 2024! Přes padesát sportů, největší fanzóna i vítání českých reprezentantů. Olympijský festival u jezera Most, který bude probíhat ve stejném termínu jako hry v Paříži, slibuje od 26. července do 11. srpna 2024 parádní zábavu. Co všechno pro vás bude přichystáno? Podívejte se!

Rekordní počet sportů

Už teď je jisté, že na Olympijském festivalu u jezera Most si budu moci fanoušci vyzkoušet přes 50 sportů. „Jde o nejvyšší počet představených sportů v historii Olympijských festivalů. Věřím, že zde hlavně děti objeví ten svůj,“ řekl Libor Varhaník, místopředseda Českého olympijského výboru. Hlavní myšlenkou nadcházejícího festivalu je přivést děti v Ústeckém kraji ke sportu. Právě tento region patří statisticky k nejhorším co se týče pohybové zdatnosti. Dalším cílem je ukázat návštěvníkům nejen z Česka stále ještě neobjevené krásné rekultivované prostředí jezera Most.

Slavní ambasadoři a speciální autobusy

Tvářemi Olympijského festivalu 2024 u jezera Most budou úspěšní čeští olympionici oštěpařka Barbora Špotáková a skifař Ondřej Synek. Kromě toho, že oba mají doma tři olympijské medaile, tak se teď mohou pochlubit i vlastními patrovými autobusy s unikátním polepem. Mostecký dopravní podnik zřídil novou linku číslo 16, která spojuje centrum města právě s jezerem Most. Z hlavního náměstí se tak dostanete na oblázkovou pláž za pár minut.

Koupání v nejčistším jezeře

Olympijský festival se vrací po osmi letech opět k jezeru. V roce 2016 slavil velký úspěch Olympijský park Rio Lipna v jižních Čechách. Tentokrát festival zakotví u druhého nejčistšího jezera v Česku, které bylo pojmenováno na památku zbouraného historického města, jež muselo ustoupit ve druhé polovině 20. století těžbě uhlí a stálo právě v místech dnešního nově vzniklého jezera. „Celý náš region je spojován hlavně s těžbou uhlí. Chceme lidem ukázat, že jsou u nás krásná místa jako je právě jezero Most. Máme ambici být černým koněm všech Olympijských festivalů, které se dosud konaly,“ rozradil Marek Hrvol, primátor města Most.

Olympijské kempování

Poprvé budou mít návštěvníci možnost ubytovat se a přespat přímo v areálu Olympijského festivalu v Olympijském kempu v komfortních stanech pro dvě, pět nebo sedm osob. Cena ubytování v Olympijském kempu zahrnuje vstupenky do Olympijského festivalu pro ubytované na všechny dny pobytu včetně dne příjezdu i odjezdu. Pozor! Kapacita ubytování je omezená. Už nyní můžete navíc s předstihem zakoupit vstupenky na Olympijský festival.

Olympijské tábory

Přihlaste své děti na Olympijské tábory v rámci Olympijského festivalu a prožijí malou olympiádu každý den. Vyzkouší si olympijské i neolympijské sporty, potkají slavné sportovce, zažijí neopakovatelnou atmosféru a získají analýzu svých sportovních předpokladů. Klidovou část programu zaplní speciálně vytvořená interaktivní vzdělávací zóna věnovaná olympismu. Strava a pitný režim bude součástí programu. Prodej táborů začne v lednu. „Pořádat Olympijský festival je pro nás výzva. Máme výzvy rádi, a proto jsme se ji chopili. Školám v našem kraji nabídneme mnoho sportů, olympijské vzdělávání a setkávání s olympioniky,“ uvedla Jindra Zalabáková, radní Ústeckého kraje pro oblast školství, mládeže a sportu.

Fandění a vítání

Každý den navíc budeme společně fandit ve fanzóně našim reprezentantům na olympijských hrách. Po návratu z Paříže pak rovnou naši olympionici zamíří za fanoušky u jezera Most a dojde na tradiční a velice oblíbené emotivní přivítání. Kromě sportovců se navíc budete moci vyfotit po celou dobu konání Olympijského festivalu i s maskotem her v Paříži 2024 oživlou ikonickou čepicí Phryges.

ReklamaDalší v kategorii Ostatní

FOTO: Promenádní koncert zaplnil Radniční park

Promenádní koncert Big Bandu Zdeňka Tölga, který se konal ve čtvrtek v Radničním parku, přilákal desítky posluchačů. Navzdory nepříznivému počasí […]

TIPY NA VÍKEND: Letní kino, tradiční trhy nebo slavnosti v Bečově

Je tu další víkend a s ním i naše další tipy kam vyrazit. Doufáme, že i tentokrát si dokážete vybrat […]

ZAJÍMAVOST: Plovoucí fotopoint na jezeře se přesune blíž k pláži

Jednou z hlavních atrakcí, kterou je plovoucí fotopoint s nápisem „Most“, zatím zůstává skrytý před zraky veřejnosti. Tento unikátní fotopoint […]

×