STALO SE: Covid jako výmluva pro záškoláctví

14. 2. 2022 19:00 - | Krimi

Asistentky prevence kriminality řešily na janovském sídlišti záškoláctví. V době výuky si všimly dvou nezletilých bratrů, kteří se vydali nakupovat do místních potravin, oba bez zakrytí dýchacích cest. Do školy prý nechodí, protože jeden má zánět zubu a druhý neštovice. Jejich verzi výpovědi potvrdila i matka, děti prý poslala do obchodu, protože ona sama nemůže, vyšly jí pozitivně antigenní testy a čeká tak na výsledek PCR. Že logicky ani děti nikam nemohou, protože jsou v karanténě, jí vůbec nepřišlo divné. Nehledě na to, že neštovice jsou také infekční nemoc.

Asistentky prevence kriminality musely ženě vysvětlit, že v době, kdy děti marodí, nemohou chodit ven, navíc musí být řádně omluveny ze školy, a to do 72 hodin od první nepřítomnosti.

Při odchodu z domu asistentky narazily na dalšího záškoláka, který si ani nebyl schopen vymyslet výmluvu, proč není ve škole. Jeho otec si s tím také hlavu nelámal, velice hrubě začal na asistentky řvát, že ve škole je covid, proto tam chlapce posílat nebude.
Další rodina, kde asistentky řešily záškoláctví, vysvětlila, že mají všichni covid a nemají kredit, aby zavolali do školy a dítě omluvili.

ReklamaDalší v kategorii Krimi

STALO SE: V ulici Tř. Budovatelů došlo k potyčce několika můžů. Musela zasahovat policie

Ve středu 17. července 2024 v odpoledních hodinách došlo v ulici Tř. Budovatelů v Pivnici u Kubíčků k šarvátce mezi […]

STALO SE: U mosteckého Lidlu hořelo vozidlo. Požár zasáhl i budovu

Dnes kolem 20:20 došlo na parkovišti u mosteckého Lidlu k požáru osobního vozidla. Požár zasáhl i budovu a plakát prodejny. […]

ZAJÍMAVOST: Rodina chlapce (†14) který v pondělí utonul na Matyldě žádá veřejnost o pomoc

V pondělí 15. července 2024 se stala na mosteckém jezeře Matylda tragická událost. V pouhých 14 letech tam utonul chlapec, […]

×