STALO SE: Dnes ráno havarovalo sypačské vozidlo. Do terénu byl nasazen veškerý vozový park

20. 12. 2022 11:33 - | Krimi, Ostatní, Zajímavosti

Město Most stejně jako ostatní další města trápí další den silná ledovka. Komunikace jsou sjízdné jen s velkou opatrností. Podmínky jsou extrémní a nadále zůstávají zledovatělé chodníky.

Pro prioritní zajištění průjezdnosti vozidel systému IZS se ošetřují nejprve páteřní komunikace, dále hlavní komunikace a následně ty další. Ošetření metodou solení nebo podsolení je při těchto kalamitních situací zpravidla účinné jen v menší míře. „V rámci této události jsme nasadili do terénu veškerý náš vozový park a dostupné kapacity. Kalamita dosáhla ale takového stupně, že i naše technika má velké problémy zajet do určitých, zejména svahovitých lokalit. Stupeň náledí byl dokonce tak vysoký, že došlo k havárii jednoho z našich sypačů. S tímto stavem souvisí samozřejmě i svoz odpadů. Počasí nikdo neporučí, ale děláme všechno pro to, abychom jeho dopady co nejvíce zmírnili a vy jste důsledky nepříznivé situace pocítili co nejméně,“ sdělil ředitel Technických služeb města Mostu Václav Zahradníček.

Událost tak extrémního rozsahu se dá zvládnout pouze společnými silami a lidskou tolerancí. Proto město žádá, aby každý občané jakoukoliv vycházku či výjezd zvážili.

ReklamaDalší v kategorii Krimi

AKTUALIZUJEME: Nezletilá osoba se zranila na kole. Do Javorové ulice tak letěl zdravotnický vrtulník

Dnes odpoledne zasahovalo několik složek Integrovaného záchranného systému u úrazu nezletilé osoby, která se zranila na jízdním kole v ulici […]

AKTUÁLNĚ: Nehoda tří vozidel komplikuje dopravu v Čepirohách

Právě teď se zdržíte v Čepirohách u šachty. Zde došlo k nehodě tří vozidle, která tak komplikuje dopravu. Na místě […]

STALO SE: Na silnici I/13 se stala dnes nehoda dvou osobních vozidel

STALO SE: Na silnici I/13 se stala dnes nehoda dvou osobních vozidel Dnes po 13. hodině došlo na silnici I/13 […]

×