STALO SE: Sobotní požár v Nemaku zaměstnal hasiče na několik hodin

10. 3. 2024 10:00 - | Krimi

Včera odpoledne vyjížděli hasiči ze stanice Most, Chomutov, Bitozeves, ORLEN Unipetrol RPA a dobrovolní hasiči Postoloprty, Strupčice a Malé Březno k požáru ve firmě Nemak na Mostecku. Zde došlo k požáru v rozvodech vzduchotechniky. Evakuace zaměstnanců proběhla ještě před příjezdem hasičů. Hasiči zasahovali v dýchací technice. Přístup k rozvodům vzduchotechniky si museli prořezat pomocí CCS Cobra, kterou následně museli ochlazovat a hasit. Z důvodu počtu zasahujících jednotek byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Hasiči museli také halu na patnáct minut opustit z důvodu zvýšené konce zemního plynu. Zajištěna byla malá vysokozdvižná plošina, se kterou se hasiči museli dostat do haly a s jejíž pomocí bylo otevřeno vedení vzduchotechniky pod stropem haly.

Požár byl lokalizován až ve 20. hodin a následně zlikvidován ve 20:21 hodin. Místo zásahu bylo poté předáno zpět provozovateli, který odhadem vyčíslil škodu na 3 miliony korun. Příčinnou požáru byla technická závada na chladícím zařízení hliníkových odlitků.

Foto: HZS

ReklamaDalší v kategorii Krimi

AKTUALIZUJEME: Nezletilá osoba se zranila na kole. Do Javorové ulice tak letěl zdravotnický vrtulník

Dnes odpoledne zasahovalo několik složek Integrovaného záchranného systému u úrazu nezletilé osoby, která se zranila na jízdním kole v ulici […]

AKTUÁLNĚ: Nehoda tří vozidel komplikuje dopravu v Čepirohách

Právě teď se zdržíte v Čepirohách u šachty. Zde došlo k nehodě tří vozidle, která tak komplikuje dopravu. Na místě […]

STALO SE: Na silnici I/13 se stala dnes nehoda dvou osobních vozidel

STALO SE: Na silnici I/13 se stala dnes nehoda dvou osobních vozidel Dnes po 13. hodině došlo na silnici I/13 […]

×