Strážníci zachraňovali dítě a psa z vozidla zaparkovaného na slunci

27. 6. 2021 23:24 - | Krimi

Strážníci s oteplením zaznamenali více případů, kdy řidiči po jízdě nezabezpečili vozidlo. Ve dvaceti případech během 14 dnů řešili otevřená okénka u aut. Ve většině případů se strážníkům podařilo sehnat kontakt na majitele, kteří si vozidlo zabezpečili, a strážníkům poděkovali.

Závažnější případy jsou však spojené s vysokými teplotami ve vozidle, když v zaparkovaném autě zůstane dítě nebo pes. Na linku 156 oznámil muž, že se nachází u nákupního střediska Albert, kde žena omylem zabouchla dítě v autě. Vzhledem k vysokým teplotám operační pracovník na místo vyslal hlídku strážníků a zároveň kontaktoval technika, který se specializuje na otevírání vozidel. Během několika minut se vozidlo podařilo otevřít a dítě bylo v pořádku předáno matce.

„V tomto případě se oznamovatel zachoval naprosto správně. Pokud se stane, že v autě omylem zabouchnete dítě nebo psa, neprodleně zavolejte na linku 156. Obdobně postupujte, když uvidíte, že dítě nebo psa v horkém dni nechal v autě někdo jiný. Můžete jim zachránit život. Na místo přijedou strážníci a zároveň seženou technika, který vozidlo otevře. Pokud to není možné, v krajním případě strážníci rozbijí okénko,“ uvedl ředitel Městské policie Most Jaroslav Hrvol.

Ve dvou případech během dvou dnů strážníci vyjížděli na oznámení oznamovatelů, kteří si všimli psů ve vozidlech zaparkovaných v horkém dni na slunci. V obou případech to bylo na parkovišti před obchody. Strážníci kontaktovali majitele a oba muže důrazně upozornili, že teploty v horkých dnech ve vozidle rychle stoupají, a že své čtyřnohé přátele podobným jednáním ohrožují na životě.

Pozor na prudký vzrůst teplot ve vozidle v letních dnech! Nikdy v autě nenechávejte dítě ani psa!Nenechávejte v autě dítě ani psa nikdy, ani na minutu. Nikdy nemůžete vědět, jestli vás něco nezdrží.

Nespoléhejte na vzduch vychlazený klimatizací před zastavením, teplota ve vozidle zaparkovaném na slunci stoupá s každou minutou a zvyšuje se o více než deset stupňů během 10 minut – ze 30 stupňů se tak teplota ve vozidle vyšplhá za 10 minut na 40°C, za několika desítek minut až na 60°C.

Při vysokých teplotách se organismus dítěte i psa snadno  přehřeje, což může vést ke kolapsu až ke smrti.

Ani pootevřené okno není řešení a život nezachrání.

ReklamaŽádné komentáře v článku Strážníci zachraňovali dítě a psa z vozidla zaparkovaného na slunci

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další v kategorii Krimi

Policisté stále hledají mladou ženu z Mostu. Neviděli jste ji?

Policisté pátrají po mladé ženě z Mostecka, na kterou bylo dne 18. září 2023 vyhlášeno pátrání. Od té doby o […]

FOTO: U Obrnic došlo k nehodě dvou osobních vozidel. Na místo letěl i vrtulník

Dnes dopoledne došlo na silnici I/13 u Obrnic k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Na místo letěl i zdravotnický vrtulník. […]

STALO SE: Mladík u mosteckého nádraží omdlel. Místo pomoci byl okraden o telefon a sluchátka

Mostecká vyšetřovatelka zahájila trestní stíhání 25letého muže ze spáchání přečinu krádeže. Ten se o prázdninách dopustil opravdové nelidskosti. Ve večerních […]

×