Technické služby města Mostu svážejí vánoční stromky, štěpku z nich znovu použijí při údržbě zeleně

6. 1. 2023 11:54 - | Ostatní, Zajímavosti

V Mostě začal svoz vánočních stromků od kontejnerových stání. O jejich likvidaci a další využití biomasy se starají Technické služby města Mostu, a. s.

„Svoz vánočních stromků probíhá stejným způsobem jako v předešlých letech. To znamená, že speciálně vyčleněný automobil objíždí kontejnerová stanoviště, pracovníci posbírají vánoční stromky a odvážejí je na sběrný dvůr. Tam dojde k jejich štěpkování,“ uvádí náměstek primátora města Mostu Václav Zahradníček.

Kvůli zpracování na štěpku je zapotřebí stromky pečlivě odstrojit, aby na nich nebyly zbytky vánočních ozdob. Štěpka bude následně využita při údržbě zeleně ve městě.

Jehličnany se neodkládají do kontejnerů, ale vedle nich. Neměly by překážet na chodníku či silnici.

Stromky jsou z jednotlivých ulic v Mostě sváženy postupně, nezávisle na odvozu směsného komunálního odpadu z běžných nádob na odpad. „Svoz bude probíhat do konce měsíce ledna,“ dodává Václav Zahradníček.

Pokud bude někdo likvidovat vánoční stromek až po této době, může jej odvézt přímo do sběrného dvora v Zahradní ulici v Mostě.

Reklama


Další v kategorii Ostatní

ZAJÍMAVOST: Na Šibeníku je nový hmyzí hotel. Vyrobili ho truhláři z Rekultivace

Stejný hmyzí hotel, jaký už obývají noví nájemníci na rekultivovaných plochách lomů Vršany a ČSA, postavili během zimních měsíců truhláři […]

VÍKEND V ROKÁČI: V pátek postmoderní punk, v sobotu Jam Session

Hudební umělecký soubor JÁTRO se vrací ke kořenům v Podkrušnohoří. Po Chomutově je na řadě metropole pod Hněvínem – MOST! […]

STOLNÍ HOKEJ: Ostartovala šprtcová Liga jednotlivců

Liga jednotlivců, nová soutěž Českého svazu billiard-hockey, odstartovala v Břeclavi prvním kolem. Úvod soutěže byl ale hodně smutný. Účastníci ligy […]

×