TIP NA VÝLET: Osek nabídne mnoho možností, jak strávit báječné odpoledne

6. 7. 2021 14:59 - Tomáš Urban | Tipy na výlet

Protože prázdniny jsou v plném proudu, je třeba opět zabalit svačiny a vydat se na průzkum další výletní lokality. Tentokrát jsme zamířili do Oseka, kde se exkluzivně pro naší redakci, naskytla možnost strávit velice příjemný den plný zábavy a dobrého jídla. Možností, jak zde trávit čas je tu mnoho, proto jsme prolezli co se dalo.

Celá naše akce začala už při vstupu, kde nás zaujal menší skatepark, pokračovali jsme podle značení a o pár kroků dál se nám otevřel nádherný výhled na rybníček orámovaný zelenými kopci krušných hor. Za zády, po celé délce vodní plochy podél cesty, jsou rozmístěny různé herní prvky, kde se opravdu zabaví malý i ti větší horolezci a prolézači. Každá prolézačka je opatřena tabulkou s doporučeným cvikem a protože se tu myslelo i na rodiče, v bezprostřední blízkosti najde každý táta a maminka lavičky odkud mají vynikající přehled o tom co se zrovna cvičí a kdo kam vyšplhal.

Budeme-li pokračovat podle šipek umístěných v areálu další naší zastávkou se stane 3D bludiště a tady si pobudeme opravdu dlouho. Velice příjemný personál ve stánku s občerstvením vybaví každé dítě náramkem pro vstup do bludiště a každého rodiče limonádou, nebo kávou, akčnější maminky a tatínkové se mohou nechat také onáramkovat a vydat se spolu se svými dětmi prozkoumat bludiště na vlastní kůži.

Odpočinková zóna je na zemi, lanová nádhera plná překážek se nachází nad zemí zavěšená na kmeny mohutných stromů, mající dokonce několik výškových úrovní, takže tady se opravdu rádi zdržíte. Trošku oddechová činnost přichází kousek dál po cestě a není to nic jiného, než minigolf, u kterého asi není třeba ani nic říkat na fotkách pod článkem je dostatečně patrné, že je nádherně upravený a akorát tak náročný, aby ho zvládl kdejaký prvňáček.

Pokud se začnou teploty blížit magické třicítce jistě bude pro každého tou nejdůležitější zastávkou koupaliště, které máme po cestě jako další. Krásná čistá voda, několik hloubkových úrovní, bezbariérový přístup do vody, občerstvení, lehátka, veliké pískoviště, ale hlavně pouze několik metrů široký travnatý pás dělící křišťálově čistou vodu plovárny od plavebních tras nenasytných kachen na rybníčku, tohle vše bude bavit děti i rodiče dlouhé hodiny. Pakliže komukoli z návštěvníků začne žaludek dávat najevo svou nespokojenost je zde na výběr z několika možností, stánky nabízející hranolky a podobné rychlé občerstvení, nebo penzion Horal, v jehož restauraci si na své příjde opravdu každý a za celou redakci ho mohu jen doporučit. 

Jako poslední zastávka na naší cestě je autocamp Osek nabízející několik možností ubytování pro přespolní rekreanty. Areál sice neohromí svou rozlohou, ale určitě každého nadchne čistotou, upraveností a vstřícností personálu, za kterou se zde opravdu nepřiplácí. K dispozici jsou zde místa pro stany, karavany, obytné vozy nebo různě velké dřevěné chatky pokrývající potřeby malých i velkých rodin. Sociální zázemí jsme se vydali na tajno prozkoumat a překvapení se nekonalo čisté, voňavé a funkční záchody i sprchy jen podtrhují celkovou úroveň Oseckého kempu.

Na závěr nezbývá než přidat to nejdůležitější a to je hodnocení Terezy. „Pravidelně jezdíme krmit kačeny a hrát si do 3D bludiště, protože to nemá chybu. Minigolf je úplná paráda, ale koupaliště je nejlepší.“ popisuje spokojeně.

Reklama


Žádné komentáře v článku TIP NA VÝLET: Osek nabídne mnoho možností, jak strávit báječné odpoledne

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další v kategorii Tipy na výlet

TIPY NA VÍKEND: Farmářské trhy, dračí lodě nebo slavnosti

Je tu další víkend, s ním i naše další tipy, díky kterým se můžete rozhodnout kam se podívat za kulturou […]

TIPY NA VÍKEND: Trhy, poutě, koncerty nebo divadelní představení

Je před námi další víkend a s ním naše tipy, ve kterých si můžete vybrat, kam tentokrát vyrazíte. Metalový koncert v Rokáči […]

Poslední letošní koncert na Loučkách. Zazpívá Eva Farna. Koncerty se pak přesunou do Atticu

Na Loučkách v Litvínově se odehraje letošní poslední koncert. V areálu zakončí letošní letní sezónu známá zpěvačka Eva Farna. Vstupenky […]

×