Tomáš Enge poradí, jak zkrotit koně pod kapotou

24. 6. 2016 15:39 - | Sport

Foto: Tomáš Urban

Ve středu 29. června nabídne mostecký autodrom jedinečnou šanci svézt se v ostrém tempu po malém i velkém závodním okruhu v ideální stopě. Neocenitelné rady i praktickou ukázku totiž poskytne účastníkům sportovního kurzu v rámci projektu Enge Academy Most odborník na slovo vzatý, náš nejlepší jezdec novodobé historie a dosud jediný český účastník světového šampionátu monopostů F1 Tomáš Enge.

Celodenní kurz je určený maximálně pro deset lidí a zahrnuje řadu náročných manévrů ve vysokých rychlostech. Je vhodný pro pokročilé řidiče s chutí naučit se náročnější technice řízení, pro majitele sportovních vozů, kteří mají ambici naučit se vůz efektivně a bezpečně používat a zjistit, jak funguje při ostřejším zacházení a ve vyšších rychlostech, ale také pro amatérské závodníky s motivací posunout své umění o krok dále.

Přihlásit se do kurzu ale může prakticky každý.  „Necílíme pouze na lidi, kteří touží po závodním růstu, zisku závodní licence, či proniknutí do závodního prostředí. Oslovujeme i běžné řidiče, kteří si chtějí zdokonalit své řidičské schopnosti anebo se naučit lépe ovládat svůj vůz ve vyšším tempu. Pro kurz není třeba ani mít sportovní auto, takže je možné jej absolvovat s běžným vozem. Stejně tak je kurz určen i ženám, a že těch rychlých je u nás spousta. Je určen lidem, kteří mají talent, nadání nebo si jen chtějí zajet rychle na bezpečném místě, kde si mohou naplno vyzkoušet limity svého vozu a naučit se jak správně zareagovat na konkrétní kritické situace, které je mohou potkat v běžném silničním provozu,“ potvrdil Tomáš Enge. Zájemci o kurz mají ještě šanci se přihlásit, zbývá několik posledních míst. 

Mostecký okruh má špičkový jezdec v krvi. O víkendu 17. až 19. června si znovu připomněl jeho profil při obnoveném seriálu Octavia Cup, kde osedlal jednu ze speciálně upravených škodovek. S předokolkou se přitom sžíval po mnoha letech, kdy závodí výhradně s GT auty či formulemi s náhonem zadních kol. V kvalifikaci s přehledem porazil všechny favority, v nedělním závodě pak dojel při premiéře s Octavií na skvělém čtvrtém místě.

Enge oslaví v září čtyřicetiny. V motoristickém sportu dosáhl celou řadu velmi významných úspěchů, a to včetně startů v nejprestižnějším světovém šampionátu F1. Patří zároveň ke špičkovým testovacím jezdcům, v poslední době působí i jako vývojový pracovník týmu Reiter Engineering. Věnuje se také koučování a nově je manažerem projektu Reiter Young Stars, kde působí jako hlavní koordinátor. 

Více informací: 

PR manažer a tiskový mluvčí společnosti AUTODROM MOST Jan Foukal, tel.: 725 505 384, e-mail: foukal@autodrom-most.cz 

Reklama


Žádné komentáře v článku Tomáš Enge poradí, jak zkrotit koně pod kapotou

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další v kategorii Sport

HÁZENÁ: Ve sportovní hale se odehrál turnaj Crystal Bohemia Cup. Most skončil třetí

Tento víkend se v mostecké sportovní hale konal házenkářský turnaj s názvem Crystal Bohemia Cup, kterého se zúčastnil tým z […]

FOTBAL: Most se vrací z Kolína s debaklem

Fotbalisté Baníku Most – Souš dnes odehráli 2. kolo České fotbalové ligy (ČFL) v Kolíně. Zápas se Mostu vůbec nepodařil […]

HOKEJ: Litvínov doma přehrál v přípravě Karlovy Vary

Hokejisté Litvínova přivítali v druhém přípravném zápase před nadcházející sezónou tým na domácím ledě tým karlovarské Energie. Vyrovnaný zápas sledovalo […]

×