FOTO: V chemičce se cvičilo. ORLEN Unipetrol prověřil nastavený havarijní plán a součinnost hasičů
 

8. 9. 2021 11:22 - Tomáš Urban | Zajímavosti

ORLEN Unipetrol uskutečnil v litvínovském Chemparku havarijní cvičení. Námětem byla simulace úniku směsi uhlovodíků, vodíku a sulfanu z technologického zařízení a následného požáru ve výrobní části rafinérie. Součástí byla i záchrana zraněného a evakuace lidí z přilehlých budov. Taktické havarijní cvičení prověřilo nastavený havarijní plán a činnost hasičského záchranného sboru. Ve spolupráci s Policií ČR byly na krátkou dobu uzavřeny také přilehlé komunikace. 

Skupina ORLEN Unipetrol je jediným zpracovatelem ropy v České republice a spadá do kritické infrastruktury státu. Ve svém litvínovském závodě vyrábí i petrochemické produkty jako hnojiva a plasty a celkem zde zaměstnává na dva a půl tisíce lidí. Taktické havarijní cvičení provádí ORLEN Unipetrol každý rok.

„Pracujeme v rizikových prostorech a bezpečnost je pro nás na prvním místě. Havarijní cvičení je tak součástí našich školících modulů, kdy trénujeme teoretické znalosti a převádíme je do praxe. Tím rovněž naplňujeme legislativní požadavky,“ říká Michaela Freyová, ředitelka úseku bezpečnosti skupiny ORLEN Unipetrol.

„Zásahu se zúčastnila jednotka podnikových hasičů. Námětem cvičení byla záchrana zraněné osoby  současně se simulovaným hasebním zásahem a chlazením okolních konstrukcí,“ komentuje nácvik Petr Králert, velitel hasičského záchranného sboru ORLEN Unipetrol. Během havarijního cvičení se prověřovala účinnost havarijního plánu, aktuálnost provozní a bezpečnostní dokumentace a součinnost všech složek při řešení mimořádné události. Došlo k částečné evakuaci osob a zároveň i ke krátkodobé uzavírce přilehlých pozemních komunikací ve spolupráci s Policií ČR.

Reklama


Další v kategorii Zajímavosti

OBRAZEM: V Oblastním muzeu v Mostě se konala muzejní noc

V pátek 24.září se muzeum otevřelo veřejnosti při příležitosti letošní muzejní noci. Letošní muzejní noc 2021, byla věnována ostrostřelcům a střeleckému […]

Muzeum veteránů a Selský dvorek se chystá zavřít své brány

Muzeum veteránů a Selský dvorek Litvínov se chystá na uzavření bran. Sezóna je u konce a Selský dvorek a muzeum […]

FOTO: V Mariánských Radčicích byla tradiční pouť

Již 14.ročník tradiční Mariánské pouťi, přilákal do obce několik stovek návštěvníků, na které čekal zajímavý program v podání koncertů na […]

×