V Litvínově se v sobotu otevře Selský dvorek

28. 4. 2021 7:30 - | Kultura, Tipy

Foto: Selský dvorek Litvínov

V sobotu se v Litvínově u nádraží otevře venkovní Selský dvorek se zvířaty, který je součástí Muzea Veteránů Litvínov. Nachází se v Mostecké ulici, vedle autobusového nádraží. Pro děti, které tolik auta neberou, je tu tento Selský dvoreček, který zaujme nejen děti. „Stále jsou naší hlavní náplní veteráni, ale myslelo se i na děti, tak se udělal tento dvorek“ popisuje majitel Tomáš Urban. Na návštěvníky čeká za branou skoro 50 druhů zvířat. K vidění je například osel, několik druhů ovcí, papoušci, bažanti, kachny a mnoho dalšího.

„Budeme se pak snažit otevřít také vnitřní prostory veteránů, ale zatím nám to situace neumožňuje. Proto zatím otevíráme Selský dvorek.“ popisuje Urban. V sobotu se brány otevřou po 10. hodině ranní. Vstupné je kvůli zavřeným vnitřním prostorům sníženo na 60,- korun. Děti do 3 let mají vstup zdarma. Kapacita dvorku bude maximálně 70 lidí v areálu. S parkováním bude jediný problém, díky výstavbě nového autobusového nádraží, o kterém jsme psali zde.

„Žádáme návštěvníky, aby dodržovali návštěvní řád (nekrmit zvířátka) a případné (Covidové) nařízení vlády.“ dodal Tomáš Urban.

Reklama


Žádné komentáře v článku V Litvínově se v sobotu otevře Selský dvorek

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další v kategorii Kultura

AKTUÁLNĚ: Ve Strupčicích probíhají Slavnosti česneku

Právě teď probíhá v obci Strupčice již třetí ročník Slavností česneku společně se Svatováclavskou poutí. Nechybí tak plno stánků s […]

CHYSTÁ SE: V Mostě se uskuteční třetí ročník největší deskoherní akce v širokém okolí

Tento víkend se v Oblastním muzeu a galerie v Mostě, uskuteční již třetí ročník oblíbené akce nejen pro děti s […]

OBRAZEM: Deštivé počasí kazilo středeční Svatomichaelskou slavnost

Ve středu 28. září 2022, se v Litvínově konala každoroční tradiční Svatomichaelská slavnost. Letos však konání kazil déšť, i tak […]

×