V Průmyslové zóně Triangle u Žatce se bude vyrábět bezemisní vodík

17. 1. 2022 18:20 - | Ostatní

Vodíkový strategický projekt H2 Triangle získává konkrétní obrysy. Mostecká společnost FOR H2ENERGY s.r.o. na něj v současné době za podpory Ústeckého kraje zpracovává rozsáhlou studii proveditelnosti. Cílem strategického projektu H2 Triangle je výstavba lokálního vodíkového hospodářství, rozvoj vědecko-výzkumných aktivit v oblasti vodíku a vybudování výrobních a montážních hal, které poskytnou zázemí pro dodavatele vodíkových technologií. Výstavba bude realizována v areálu Strategické průmyslové zóny Triangle u Žatce.

Uvnitř průmyslové zóny Triangle bude instalována fotovoltaická elektrárna, elektrolytická jednotka pro výrobu zeleného vodíku, kompresory pro jeho stlačení na požadovaný tlak a zásobníky pro jeho skladování a distribuci.

Pro výrobu bezemisního vodíku bude využita obnovitelná elektřina vyrobená pomocí solárních panelů. Součástí vodíkového hospodářství bude rovněž palivový článek, který poslouží k přeměně vodíku zpět na zelenou elektřinu upotřebitelnou v rámci areálu i mimo něj. V areálu bude postavena čerpací stanice, jejíž součástí budou výdejní stojany pro vozidla na konvenční i alternativní pohony vč. vodíku a elektřiny.
Projekt počítá i s výstavbou vědecko-výzkumného centra a výrobních a montážních hal, ve kterých se mimo jiné budou vyrábět potřebné komponenty pro elektrolyzéry, kompresory, nízkotlaké i vysokotlaké zásobníky na vodík, vodíkové plnicí stanice a palivové články.

Zpracování Studie proveditelnosti na projekt H2 Triangle iniciuje jeden z prvních kroků směřujících k rozvoji robustního vodíkového hospodářství v Ústeckém kraji. Účelem celého projektu je přispět ke snižování negativních dopadů klimatických změn a energetické transformace na místní ekonomiku a zaměstnanost.
Příprava strategického projektu je podpořena prostřednictvím Dotačního programu Asistenční vouchery Ústeckého kraje, projekt Podpora a rozvoj inovačního prostředí v Ústeckém kraji II, reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_055/0014194.

Reklama


Další v kategorii Ostatní

BADMINTON: Mostečtí bratři Králové získali na mistrovství republiky zlaté medaile

O víkendu se v Českých Budějovicích konalo badmintonové mistrovství republiky dospělých, na kterém velkou radost mosteckým fanouškům tohoto sportu udělali bratři […]

ZAJÍMAVOST: Mostecký Barberman změnil prostory. Jak se vám líbí?

Slavnostní otevření bylo 1. dubna 2022, za tu dobu si nový barber shop s názvem Barberman našel své stálé zákazníky. […]

AKTUÁLNĚ: V ulici Lidická poškodil silný vítr strom. Na místě jsou hasiči

Právě teď probíhá zásah hasičů a technických služeb v ulici Lidická za blokem 607. Noční silný vítr tam poškodil jeden […]

×