VIDEO: Fláje a okolí lákají na zajímavé výlety na kole i pěšky

9. 7. 2021 19:50 - Tomáš Urban | Tipy na výlet

DCIM100MEDIADJI_0645.JPG

Při příležitosti otevřených dveří obory Fláje, se náš redaktor vydal do Krušných hor, aby vám okolí místa přinesl z prvního pohledu, třeba díky nám, vyrazíte do krásných přírodních míst a užijete si výlet s rodinou nebo přáteli.

Náš redaktor dne 6. července vyrazil v dopoledních hodinách do Krušných hor, na teploměru měřil v automobilu neuvěřitelných 35°C! Ostatní zamířili na koupaliště, jeho to i tak neodradilo a zamířil na nejbližší hory v širokém okolí a to na Krušné. Začátek trasy začal na parkovišti v Dlouhé Louce. I když ho lákala místní restaurace, na okoštování z některých chutných jídel (minule ji navštívil a opravdu si pochutnal), neváhal a pokračoval v cestě. Cesta ho zavedla ke krásnému výhledu, z vysílače na Vlčí hoře, který je volně přístupný v každém ročním období a nemá žádnou otevírací dobu, ale i tak zde musíte dodržovat návštěvní řád!

Nohy ho dál vedly kamennou cestou, která se spojovala s asfaltovou cyklostezkou, ta vedla až k již zmiňované Flájské oboře, která vítala cyklisty a turisty k návštěvě. Po menší procházce v krásné oboře, následovala cesta na nejvyšší vrchol mostecka, kterým je vrch Loučná. Cesta na vrchol v parném dni nebyla žádná brnkačka, protože se jedná o trochu větší krpál, na kterém slézají z kola i zkušení cyklisti. Po vybojovaném výšlapu, se konečně náš redaktor dostává odměny, která stojí opravdu za to! Na vrcholu vás čeká odpočinek v dřevěné pergole a zajímavý zážitek horolezectví na skály, ze kterých je opravdu krásný výhled.

Naše cesta pokračuje dál a to směrem na přehradu Fláje, která i přes horké dny, láká desítky návštěvníků, nejen na motocyklech. Zde se nachází také pergole a i několik desítek laviček. Možnost je se i projít po přehradě a udělat si zajímavou fotografii na sociální sítě. Výlet na Krušné hory, stojí opravdu za to, a i když tohle je jen kousek hor, které jsem představil, na celodenní výlet to stačí. Mohl bych pokračovat o dalších zajímavých místech.. Jeřabina, Klíny, Jezeří, Stropník a tak dál, to vám ale přinese Vlaštovka zase příště.

Reklama


Žádné komentáře v článku VIDEO: Fláje a okolí lákají na zajímavé výlety na kole i pěšky

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další v kategorii Tipy na výlet

CHYSTÁ SE: Zítra pokračuje na 1.náměstí projekt Skutečná liga

Ve čtvrtek 22. července se opět rozezní 1.náměstím Most, zpěv a hudba začínajících kapel. Projekt města Most „Skutečná liga“ se […]

TIP: Kam vyrazit do letního kina v okrese? Přinášíme pár tipů

Přemýšlíte, kam přes letní měsíce vyrazit do letního kina? Přinášíme pár tipů, kde by se vám mohlo líbit, nebo vás […]

TIP NA VÝLET: Osek nabídne mnoho možností, jak strávit báječné odpoledne

Protože prázdniny jsou v plném proudu, je třeba opět zabalit svačiny a vydat se na průzkum další výletní lokality. Tentokrát […]

×