ZAJÍMAVOST: Policisté nacvičovali ve Velebudicích zákrok proti aktivnímu střelci

9. 11. 2023 9:55 - | Krimi, Ostatní, Zajímavosti

Ve středu dopoledne se rozezněl telefon operačního důstojníka na tísňové lince 158. Vystrašený hlas na druhém konci oznámil, že v jedné z budov mostecké Střední školy technické se střílí, žáci jsou v nebezpečí a někteří z nich jsou mrtví. K místu se okamžitě začaly sjíždět plně ozbrojené policejní hlídky.

Naštěstí se jednalo o plánové cvičení složek integrovaného záchranného systému, což operační důstojník věděl. Úkol zasahujících policistů zní jasně. Lokalizovat jednoho či více pachatelů, kteří svojí střelbou ohrožují všechny přítomné, omezit jejich aktivní odpor a hlavně je zadržet. Jednou z priorit pro ozbrojené hochy je také zachránit studenty i personál školy. Všechny je nutno řízeně evakuovat z budovy a předat do péče záchranářů.

Cvičení se zúčastnilo 35 policistů z Územního odboru Most a šestičlenné družstvo krajské speciální pořádkové jednotky. Cílem je prověření a procvičení postupů Policie České republiky a spolupráce s ostatními složkami integrovaného záchranného systému při mimořádné situaci.

Foto: Policie ČR

ReklamaDalší v kategorii Krimi

AKTUÁLNĚ: Na křižovatce ulic Zdeňka Štěpánka a Obránců míru došlo k nehodě dvou osobních vozidel

Právě teď projíždějte s opatrností ulici Zdeňka Štěpánka a Obránců míru. Zde došlo k nehodě dvou osobních vozidel, které překáží […]

VIDEO: Dva cizinci napadli při potyčce ve stovkách policisty. Teď jim hrozí vězení

Ve středu 15. května 2024 ve večerních hodinách došlo v ulici Tř. Budovatelů ke slovní a nakonec i fyzické potyčce […]

AKTUÁLNĚ: Poplach vyklidil obchodní centrum Central

Dnes krátce po čtvrt na dvanáct došlo v obchodním centru Central Most k poplachu a nasledné evakuaci osob. Po ověření […]

×