ZAJÍMAVOST: U mosteckého jezera proběhlo taktické cvičení hasičů

16. 11. 2023 10:00 - | Ostatní, Zajímavosti

Ve středu 15. listopadu proběhlo v okolí jezera Most taktické cvičení. Námětem cvičení byl požár ve skládkovém komplexu společnosti Celio.

Krátce poté, co bylo před 8 h ranní oznámeno na TCTV 112 nekontrolovatelné šíření požáru v prostoru skládky, vyslalo operační středisko na místo události jednotky s čerpacími jednotkami SOMATI ze stanic Litoměřice, Kladno a Česká Lípa společně s dronovou službou z Ústí nad Labem.

Po příjezdu prvních jednotek byly na místo povolány posilové jednotky podle II. stupně požárního poplachu pro ORP Litvínov. Velitel zásahu posléze rozdělil místo události na dva úseky a prostřednictví operačního střediska svolal štáb velitele zásahu. V prvním úseku v areálu skládky probíhalo hašení požáru, ve druhém úseku byla pak hasební voda čerpána z jezera Most a pomocí soustavy třech velkokapacitních čerpadel Somati dopravována na místo zásahu vzdálené 3 km od jezera. Určené jednotky nakonec vytvořily ochranné vedení pomocí clonových hadic B, aby nedošlo k šíření požáru na nezasaženou část skládky.

Celkem se cvičení zúčastnilo zhruba 70 hasičů ze 14 jednotek požární ochrany.

Foto: HZS

ReklamaDalší v kategorii Ostatní

FOTO: Promenádní koncert zaplnil Radniční park

Promenádní koncert Big Bandu Zdeňka Tölga, který se konal ve čtvrtek v Radničním parku, přilákal desítky posluchačů. Navzdory nepříznivému počasí […]

TIPY NA VÍKEND: Letní kino, tradiční trhy nebo slavnosti v Bečově

Je tu další víkend a s ním i naše další tipy kam vyrazit. Doufáme, že i tentokrát si dokážete vybrat […]

ZAJÍMAVOST: Plovoucí fotopoint na jezeře se přesune blíž k pláži

Jednou z hlavních atrakcí, kterou je plovoucí fotopoint s nápisem „Most“, zatím zůstává skrytý před zraky veřejnosti. Tento unikátní fotopoint […]

×