ZAJÍMAVOST: U mosteckého jezera proběhlo taktické cvičení hasičů

16. 11. 2023 10:00 - | Ostatní, Zajímavosti

Ve středu 15. listopadu proběhlo v okolí jezera Most taktické cvičení. Námětem cvičení byl požár ve skládkovém komplexu společnosti Celio.

Krátce poté, co bylo před 8 h ranní oznámeno na TCTV 112 nekontrolovatelné šíření požáru v prostoru skládky, vyslalo operační středisko na místo události jednotky s čerpacími jednotkami SOMATI ze stanic Litoměřice, Kladno a Česká Lípa společně s dronovou službou z Ústí nad Labem.

Po příjezdu prvních jednotek byly na místo povolány posilové jednotky podle II. stupně požárního poplachu pro ORP Litvínov. Velitel zásahu posléze rozdělil místo události na dva úseky a prostřednictví operačního střediska svolal štáb velitele zásahu. V prvním úseku v areálu skládky probíhalo hašení požáru, ve druhém úseku byla pak hasební voda čerpána z jezera Most a pomocí soustavy třech velkokapacitních čerpadel Somati dopravována na místo zásahu vzdálené 3 km od jezera. Určené jednotky nakonec vytvořily ochranné vedení pomocí clonových hadic B, aby nedošlo k šíření požáru na nezasaženou část skládky.

Celkem se cvičení zúčastnilo zhruba 70 hasičů ze 14 jednotek požární ochrany.

Foto: HZS

ReklamaDalší v kategorii Ostatní

ZAJÍMAVOST: Do ulic také vyjela oblíbená vánoční tramvaj

Po roce opět vyjela v neděli 3. prosince do ulic Mostu a Litvínova očekávaná vánoční tramvaj. Díky světelným dekoracím je […]

FOTO: Takhle se slavil Mikuláš u Veteránů Litvínov

V úterý 5. prosince 2023 se letos poprvé konala u Veteránů Litvínov oslava Mikuláše. Na své si tak přišli všichni […]

ŠPRTEC: Most slaví tři mistrovské tituly

Mistrovství republiky v billiard-hockeyi šprtci, s pořadovým číslem 43., proběhlo o víkendu v mezibořské základní škole. Za podpory města Meziboří a Ústeckého kraje […]

×