V červnu letošního roku došlo k odstranění nefunkčních konstrukcí mostů u Petrochemie (nosníky, pilíře, římsové prefabrikáty). Následně došlo k výstavbě podpůrného pažení, došlo také k zajištění přilehlého silničního mostu. V tomto týdnu bylo zahájeno osazení nosníků.
Po dokončení těchto prací bude následovat betonáž příčníků a mostovky, následně budou instalovány římsové prvky a izolace. Jakmile budou konstrukce zpevněné, budou zahájeny zemní práce na mostech – budování kolejového spodku a svršku, instalace kolejnic, pražců a trakčních stožárů.


