ZAJÍMAVOST: Začala rekonstrukce nového Domova se zvláštním režimem

22. 6. 2024 11:00 - | Kultura, Zajímavosti

Foto: Filip Lipiner, Mostecká Vlaštovka

Po úspěšných investičních akcích v litvínovském Janově zahajuje Charita Most další významný projekt, a tím je rekonstrukce historického objektu bývalých kasáren v Mostě. Budova s číslem popisným 1285, která dříve sloužila vojenskému mužstvu a poslední roky byla nevyužitá, se nyní promění v Domov se zvláštním režimem.

Budovu, která je součástí areálu s kulturní památkou, zakoupila Charita Most od soukromého vlastníka v roce 2021. Nový domov bude poskytovat celoroční pobytovou sociální službu osobám se sníženou soběstačností kvůli chronickým duševním onemocněním a různým typům demencí, včetně stařecké a Alzheimerovy demence. Kapacita zařízení bude 24 lůžek a ponese jméno svaté Anny, která bude zároveň jeho patronkou. Tento název nebyl vybrán náhodou, protože sv. Anna je v křesťanské tradici symbolem péče o potřebné.

„V současné době probíhají na stavbě bourací a vyklízecí práce ve vnitřku budovy + další potřebné práce. Pozemek bude brzy kompletně oplocený,“ uvedl Martin Nitschke, projektový manažer Charity Most, pro náš web.

Projekt je financován především z dotací Evropské unie, s dalšími příspěvky od Ústeckého kraje, Statutárního města Most a německé charitativní organizace Renovabis. Ukončení rekonstrukce je plánováno na srpen příštího roku.

Tento projekt představuje další krok v úsilí Charity Most poskytovat potřebnou péči a podporu lidem s omezenou soběstačností, čímž výrazně přispívá k rozvoji sociálních služeb v regionu.

Fotogalerie: Filip Lipiner

ReklamaDalší v kategorii Kultura

OBRAZEM: Zákulisí příprav na Olympijský festival u jezera Most

Jezero Most se již za dva dny stane dějištěm jedinečné sportovní události. Olympijský festival 2024 nabídne návštěvníkům přes padesát sportů […]

OBRAZEM: Rekonstrukce mosteckého nádraží se zpozdí o několik let

Minulý měsíc se spustila lavina kritiky po zmodernizování výtahu v budově mosteckého nádraží. Obyvatelé města vyjádřili svou nespokojenost s tím, […]

OBRAZEM: Na Benediktu vyvrcholil další ročník malířského sympozia

Ve středu 17. července 2024 slavnostnímpřípitkem vyvrcholil již šestnáctý ročník malířského sympozia s názvem Barevný Benedikt aneb 7 dní s […]

×