Chystá se akce Městské policie s názvem Bezpečí pro seniory a osoby s handicapem

4. 6. 2021 12:03 - | Ostatní

Ve čtvrtek 17. června 2021 od 15:00 do 17:00 hodin se v parku vedle mosteckého magistrátu bude konat akce s názvem Bezpečí pro seniory a osoby s handicapem. Městská policie Most si v rámci akce připravila zdarma (do vyčerpání zásob) osobní alarmy, reflexní samonavíjecí pásky a reflexní tašky.Strážníky budou rovněž předávány informace týkající se zvyšování osobní bezpečnosti a bezpečnosti majetku.Současně proběhne prezentace činnosti zúčastněných organizací, jež zajišťují pomoc a aktivity pro seniory a osoby s handicapem. Chybět nebudou ani informace o službách pro osoby pečující o uvedenou cílovou skupinu.

V průběhu akce vystoupí žáci Základní umělecké školy F.L. Gassmanna v Mostě. Akce bude navazovat na čtvrteční promenádní koncert, který bude letos v pořadí druhý.

Jak zajistit bezpečnost pro seniory? Každoročně tvoří lidé vyššího věku více než 10 % obětí trestných činů. Nejvíce jsou senioři ohroženi krádežemi, které tvoří v průměru 75 % všech trestných činů namířených proti této věkové skupině. Vždy je snazší dodržovat určitá preventivní opatření, než řešit již nastalou situaci. Buďte obezřetní a nedávejte útočníkům šanci!

Reklama


Žádné komentáře v článku Chystá se akce Městské policie s názvem Bezpečí pro seniory a osoby s handicapem

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další v kategorii Ostatní

CHYSTÁ SE: V Mostě se uskuteční třetí ročník největší deskoherní akce v širokém okolí

Tento víkend se v Oblastním muzeu a galerie v Mostě, uskuteční již třetí ročník oblíbené akce nejen pro děti s […]

TIPY NA VÍKEND: Slavnosti česneku, fotbal nebo deskohraní

Je tu další víkend a s ním přichází naše další tipy na víkend. Doufáme, že i tentokrát si vyberete. Sen […]

OBRAZEM: Deštivé počasí kazilo středeční Svatomichaelskou slavnost

Ve středu 28. září 2022, se v Litvínově konala každoroční tradiční Svatomichaelská slavnost. Letos však konání kazil déšť, i tak […]

×