CHYSTÁ SE: V Rokáči Vinohrady zahraje kapela Malé Divy a Dost Času!

1. 3. 2023 10:28 - | Kultura, Ostatní, Tipy

Mostecký hudební spolek vás zve v pátek 3. března do Rokáče Vinohrady na koncert kapel MALÉ DIVY a DOST ČASU.

Kapelu MALÉ DIVY dali dohromady dva bývalí spolužáci a dlouholetí kamarádi již od základní školy David Linda a Vít Malypetr. Oba jsou zároveň autory všech textů a hudby kapely. Zpěvák David se zúčastnil galafinále Zlíntalent 98 a se svou bývalou kapelou The Sailing vyhrál krajskou soutěž radia Český rozhlas Ústí nad Labem o nejlepší demonahrávku a skladbu. Navštěvoval hodiny zpěvu u známé sopranistky Anny Hlavenkové. Kytarista byl členem skupiny Daim, pro kterou mj. napsal známou píseň „Nepovím stůj„ a spoustu dalších skladeb. Bubeník kapely dosud navštěvuje hudební konzervatoř v Teplicích. Průměrný věk kapely je 27 let. Hrají převážně vlastní tvorbu. Prezentují se v rockových klubech a na festivalech. Kapela má přislíbenou spolupráci s vynikajícím muzikantem a producentem Laco Lučeničem.

V průběhu let od založení DOST ČASU prošlo kapelou mnoho mosteckých muzikantů a muzikantek, měnilo se nástrojové obsazení, kapela se i několikrát rozpadla. Během let hrála na nejrůznějších místech v regionu. V létě 2002 začíná nahrávat první CD ve studiu Softex v Mostě. Bohužel ani jedna z nahrávek nespatřila světlo světa, protože se zvukaři podařilo všechno smazat. Na podzim se ve zkušebně nahrálo CD, které nese název „Experimental Demo“. A opět mnoho krátkodobých příchodů a odchodů. V roce 2012 doplňuje o doprovodnou kytaru a zpěv Míra Mundok. Zkouší se nové Dolfiho písničky, mění se repertoár i zvuk kapely. Adolf „Dolfi“ Hájek – kytara, zpěv, Jitka Raková – saxofon, zpěv, Míra Mundok – kytara, zpěv, Pavel Zikmund – bicí, perkuse, Jirka „Sid“ Seidl – basa.

Rezervace vstupenek zde: https://1url.cz/lr0V6. Poté si vstupenky vyzvednete v den konání koncertu od 19:00 do 20:00.

ReklamaDalší v kategorii Kultura

OBRAZEM: Edward Kelley se znovu pokusil utéct. Tradiční akci přálo počasí i návštěvnost

V sobotu 25. května 2024 se uskutečnil druhým rokem netradičně u mosteckého oblastního muzea galerie v Mostě další ročník dne […]

OBRAZEM: Městská policie uspořádala i letos zábavný den pro celou rodinu

V areálu dětského dopravního hřiště v ulici Zdeňka Fibicha se v neděli 26. května 2024 konal již tradiční den pro […]

FOTO: Pohádkové Minitechnohraní lákalo do zahrady domova pro seniory Astra

V sobotu 25. května 2024 mohli malí šikulové a malé šikulky zavítat na zahradu domova pro seniory Astra. Zde si […]

×