HÁZENÁ: Most v sobotu bude doma bojovat o mistrovský titul. Přijďte fandit!

18. 5. 2023 18:30 - | Házená, Sport, Tipy

V sobotu 20. května bude jasno, kdo získá titul českého mistra v ženské házené. Zda trofej pro vítěze zvednou nad hlavu Černí andělé, kteří se pokoušejí vybojovat desátý titul v řadě, nebo pražská Slavia. Mostecké házenkářky si cestu k titulu zkomplikovaly v prvním finálovém střetnutí v Praze, když prohrály o šest branek 32:26. Rozdíl ale není tak výrazný, aby jej na domácí půdě nešlo smazat. Příprava na víkendové domácí střetnutí je důkladná, ačkoli trenéři Černých andělů připouštějí, že žádné zásadní změny se už v této fázi dělat nedají.

„Pondělí jsme pojali trochu netradičně a udělali společný trénink ženského týmu s přípravkou a minižačkami. Chtěli jsme, aby to bylo příjemné odlehčení a odreagování jednak od nevydařeného zápasu na Slavii, ale také trochu uvolnění před nabitým týdnem a myslím, že nám děti dodaly potřebnou energii. V úterý jsme u videa analyzovali části utkání na Slavii, videopřípravu budeme mít v tomto týdnu ještě jednou. Pravdou je, že teď už toho na vylepšování a upravování v naší hře moc není, půjde spíš o práci s týmem na jeho celkovém nastavení před zápasem. To si myslím, že rozhodne, jak moc budou hráčky chtít jako tým,“ nastínil přípravy trenér Černých andělů Jiří Tancoš.

A důležitým faktorem bude i zdravotní stav. „Záleží i na tom, aby nám hráčky zůstaly zdravé a ideálně, aby se nám vrátily i hráčky, které jsme v minulých dnech a týdnech postrádali. V tomto ohledu je to asi nejsložitější sezona, co jsem zažil. Téměř nikdy nejsme úplně kompletní, sestavy se mění, jak nám hráčky ubývají anebo naopak přibývají. Když ubývá hráček, hledáme nové varianty sestavy, když se naopak vrací, opět sestavy rušíme, tvoříme nové a je třeba se znovu sehrávat. S tímhle problémem se potýkáme až do posledního zápasu. Někdy naše hra vypadá kostrbatě, což je právě důsledek těchto neustálých změn, což v našem případě není výmluva, ale prostý fakt. Když spolu tým hraje celou sezonu a nic se nemění, je souhra úplně jiná a trochu se to ukázalo i v posledním utkání na Slavii,“ připomněl trenér.

V domácím prostředí ale budou mít Černí andělé výhodu v podobě skvělého mosteckého publika. „Už na Slavii bylo hodně našich fanoušků a vytvořili nám téměř domácí atmosféru. Možná, že kdybychom je na Slavii neměli, dopadlo by to mnohem hůř. I díky divákům, kteří fandili a podporovali nás i za nejnepříznivějšího stavu, jsme nakonec uhráli výsledek, kdy je ještě stále o co hrát a nic není ztraceno. Doufám, že nás přijdou podpořit i v sobotu a my se jim odvděčíme pěknou házenou. Jisté je, že se budeme muset hodně snažit, protože pokud bychom zopakovali výkon z minulého týdne, rozhodně by to na vítězství nestačilo. Ale my chceme udělat maximum, aby titul zůstal v Mostě,“ uzavřel trenér.

Zápas mezi DHK Baník Most a DHC Slavia Praha se hraje v soboru 20. května v mostecké sportovní hale od 17:10 hodin. Autor: Jan Pimper.

ReklamaDalší v kategorii Házená

OBRAZEM: Mostecké házenkářky vybojovaly před zaplněnou halou desátý ligový titul

Mostecké házenkářky přivítaly v sobotu v podvečer na domácí palubovce v odvetě finále MOL ligy tým z Kynžvartu. Před vyprodanou […]

HÁZENÁ: Most doma vyzve v zápase o titul silný Kynžvart

Mostecké házenkářky vyzvou v sobotu na domácí palubovce v druhém finálovém zápase o 10. titul tým z Kynžvartu. S náskokem […]

HÁZENÁ: Paráda! Most doma přehrál Písek a postoupil do finále MOL ligy!

Mostecké házenkářky přivítaly v sobotu na domácí palubovce v odvetě tým z Písku. V zápase si dokázaly udělat několika brankový […]

×