Litvínov a Janov očima asistentů prevence kriminality

18. 6. 2021 8:05 - | Krimi

První polovina června je minulostí, pojďme si tedy ukázat, zda jejich práce smysl má a měla, či nikoli.

V mládežnické ulici si asistentky prevence kriminality všimly odložené dopravní značky, která zde zůstala po čištění ulic. Uvědomily technické služby a značka byla odvezena. Správnímu odboru byl hlášen velkoobjemový odpad mimo kontejnerové stání ve stejné ulici a dále pak černé skládky  v ulicích Tylova, Valdštejnská, B. Němcové a ulici Přátelství.

Na Janovském sídlišti konkrétně v ulici Luční bylo zjištěno nezajištěné vozidlo, díky znalosti místního prostředí se velice rychle podařilo najít majitelku, která si předmětné vozidlo zajistila. O pár metrů dál se situace opakovala s jiným vozidlem, které bylo zaparkováno, nicméně majitelka nechala otevřené okno a rozsvícená světla. I druhé vozidlo bylo vyřešeno úspěšně. Na Hamerské ulici se během obchůzky našlo další vozidlo se staženým oknem, majitel byl opět velice rychle uvědoměn a vozidlo si zajistil.

Asistentky prevence kriminality pomáhaly s přesunem janovského muže bez domova do léčebny dlouhodobě nemocných a to kontkrétně tím, že muže našli a přemluvily ke spolupráci, což se sociálním pracovnicím bohužel nepodařilo.

Pomocnou ruku dále podávaly policii ČR při pátrání po hledané dívce, která utekla z nemocnice a byla v přímém ohrožení života. Asistentce prevence kriminality Martině Vettermannové se podařilo dívku najít v problematickém bloku R v ulici Hamerská. Na místě si jí do péče přebrali zdravotníci a celá situace dopadla naštěstí dobře. Ve zmiňovaném bloku R byla přivolána preventistkami hlídka městské policie k bouřlivé hádce v bytě v přízemí, u celého incidentu bylo přítomné malé dítě, které na sebe upozorňovalo hlasitým brekem, proto nezbývalo nic jiného, než jednat.

V ulici chemiků byl zjištěn závadový stav jednoho z prvků dětského hřiště, uvolněná skluzavka ohrožovala bezpečí dětí, celá věc byla nahlášená správnímu orgánu.

V Bloku F ulice Sadová se asistentky, konkrétně Martina Vettermannová a Vlasta Vlášková, postarali o zadržení zloděje druhotných surovin, který se snažil z vybydleného domu odcizit radiátory topení v této věci naše redakce informovala ihned po zadržení tohoto lapky. Kromě toho všeho ještě každý všední den hlídkují na přechodech před školami a starají se o bezpečný přechod dětí přes ulici a to nezmiňuji rutiní řešení drobných problémů a starostí, na které naráží v podstatě na každém kroku. Podařilo se jim, ale i předat majitelce ztracený telefon a na městskou policii Litvínov do ztrát a nálezů od nich putovala i peněženka s finanční hotovostí nalezená na ulici Hamerská.

Přesně proto bych rád zdůraznil, že se nejedná o dámy na procházce, ale o službu pro každého z nás. A přesně proto by bylo dobré jejich práci vnímat, jako velice důležitou a potřebnou. Autor: Michal Němec.

Reklama


Žádné komentáře v článku Litvínov a Janov očima asistentů prevence kriminality

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další v kategorii Krimi

AKTUÁLNĚ: Hoří opět komunální odpad na skládce Celio

Právě teď zasahují hasiči na skládce Celio v Růžodolu. Zde hoří komunální odpad. Na místě zasahuje několik hasičských jednotek. Vyhlášen […]

AKTUÁLNĚ: V ulici Hutnická hoří byt. Na místě jsou hasiči

V ulici Hutnická v Mostě hoří byt v bloku 365. Na místě je několik hasičských jednotek a policisté. Ulice je […]

AKTUÁLNĚ: Na silnici I/15 směrem na Louny se převrátilo vozidlo

Právě teď zasahují všechny složky Integrovaného záchranného systému u nehody vozidla, které zatím z nezjištěných důvodů skončilo na střeše. Nehoda […]

×