MALÝ FOTBAL: Most postupuje do semifinále Superligy

24. 5. 2022 14:47 - | Fotbal, Sport

Blanenské hřiště v Boskovicích a sedmá hodina v pondělí večer, to byly kulisy odvetného zápasu čtvrtfinále Superligy malého fotbalu mezi Blanenskem a Mostem. Most k této odvetě cestoval s tím, že v prvním čtvrtfinálovém zápase na svém hřišti dokázal zvítězit 6:5. Vzhledem k hracímu systému soutěže, který nezohledňuje počty vstřelených gólů, ale pouze počty výher v obou utkáních, Most věděl, že pokud nevyhraje, či neubojuje remízu, bude následovat desetiminutové prodloužení a to bez ohledu na výši případné mostecké porážky.
Most na Moravu vyrazil ve složení – Bíro Ondřej „C“ – brankář, Exner Pavel, Formánek Jiří, Harzer Antonín, Kasal Daniel, Polák Jakub, Popelka Vít, Šlégr Patrik a Šlégr Václav.
Domácí hosty přivítali v sestavě – Trávníček Marek – brankář, Fládr Zdeněk, Hlaváček Roman, Koudelka Jan, Kucharčuk Pavel, Minx Jan, Muzikant Radim, Paděra Ondřej „C“ a Rus Aleš, tedy s oběma jejich útočnými klenoty a dlouholetými českými reprezentanty Koudelkou a Paděrou.

Ke cti mosteckých slouží, že nijak nespekulovali a po celý zápas se snažili jít za přímým postupem už v rámci základní hrací doby odvety. Již ve třetí minutě se prosadil blanenskou obranou pozapomenutý Václav Šlégr po dlouhém pasu Antonína Harzera. Domácí vyrovnali vzápětí a to jednou z jejich hvězd, přesně pálil Jan Koudelka po přihrávce Radima Muzikanta. Most ale opět poskočil do vedení po rychlé kombinaci zakončujícího Pavla Exnera a přihrávajícího Víta Popelky. Bohužel vedení Severočeši do přestávky neudrželi a těsně před půlí se znovu prosadil Jan Koudelka. Pauza tedy probíhala za vyrovnaného stavu 2:2, který ještě stále posouval dále Most.

Domácí však do druhého poločasu vlétli jako uragán a po gólech Zdeňka Fládra (Radim Muzikant), Pavla Kucharčuka a Jana Minxe (Roman Hlaváček) vedli ve 42. minutě už 5:2. Most však nechtěl dopustit žádný debakl a začal důsledně praktikovat svou typickou hru s vysoko působícím gólmanem Ondřejem Bírem. To hostům umožnilo znovu se chopit otěží utkání, díky kontrole balónu šetřit síly a zároveň si tento způsob hry připravovat na prodloužení, ke kterému se schylovalo. Nakonec však nechybělo moc a ani se nastavený čas nemusel hrát, když Most dokázal konečný výsledek zkorigovat na 5:4 pro domácí. Prosadili se Jakub Polák (Pavel Exner) a Jiří Formánek (Ondřej Bíro). Přes statečný výkon nakonec výsledek na přímý postup Mostu nestačil a muselo tak následovat dvakrát pět minut dlouhé prodloužení. Pokud by se nerozhodlo ani v něm, následovaly by pokutové kopy.

Ani v prodloužení nechtěli mostečtí kalkulovat a dále se snažili o kontrolu hry. To jim přineslo ovoce, když se u rohového praporku v souboji prosadil Pavel Exner a našel přesnou přihrávkou na brankové čáře osamoceného Jakuba Poláka.

V poločase prodloužení tedy vedli mostečtí 1:0 a Blanensko muselo vše vrhnout do ofenzívy. Proto začalo hrát powerplay s Janem Koudelkou na pozici gólmana. Tento riskantní způsob hry dokázal Most potrestat, když se hlavou prosadil Pavel Exner po dlouhém centru Ondřeje Bíra. To bylo z utkání vše a Most, přes pozici lehkého outsidera, dokázal postoupit přes dlouhodobě mimořádně silné Blanensko do semifinále, v němž narazí na tým Staropramen Praha.

„Jsem pyšný na kluky, jak se k zápasu postavili. Vzhledem k hracímu systému mohli úvodních šedesát minut odchodit a šetřit síly na prodloužení, ale oni v každém okamžiku hráli na plno a za postupem si vlastně šli celých sedmdesát minut. Za tento svůj přístup pak byli po zásluze odměněni a postoupili do další fáze přesto, že jsme určitě měli jednoho z nejtěžších možných soupeřů z ligy. Blanensku se pak zaslouží poděkovat za výbornou organizaci tohoto krásného zápasu a popřát hodně štěstí do dalších sezón“ ohlédl se za utkáním Vojtěch Benda, mostecký trenér.

ReklamaDalší v kategorii Fotbal

FOTBAL: Most nedokázal přehrát ani poslední Přepeře a dál se trápí

Fotbalisté Baníku Most – Souš přivítali v dalším kole ČFL na domácím stadionu Josefa Masopusta poslední tým tabulky Přepeře. I […]

FOTBAL: Most v sobotu vyzve Přepeře. Hráči uhradí za špatné výsledky vstup fanouškům

Fotbalisté Baníku Most – Souš vyzvou v sobotu od 15. hodin na domácím stadionu Josefa Masopusta v dalším kole ČFL […]

FOTBAL: Most doma padl vysoko s B-týmem Teplic

Fotbalisté Baníku Most – Souš přivítali včera na domácím stadionu Josefa Masopusta ve šlágru kola B-tým Teplic. Zápas však před […]

×