OBRAZEM: Desítky demonstrantů vyjádřilo nesouhlas s přestavbou kulturního domu Repre

28. 2. 2024 15:15 - | Ostatní, Zajímavosti

V úterý 27. února 2024 se u mosteckého kulturního domu Repre konala demonstrace. Desítky demonstrantů tak vyjádřilo nesouhlas s nevypsáním architektonické soutěže a přesunem knihovny do Repre. Dle odpůrců má plánovaná rekonstrukce několik chyb a je potřeba se s mostečany zapojit do veřejné diskuze. Po vedení města také požadují částečné obnovení provozu kulturního domu a zahájení součinnosti s Národním Památkovým Ústavem z důvodu vyhlášení Repre za kulturní památku. Zástupci iniciativy chtějí ve čtvrtek znovu oslovit vedení města vystoupením na veřejném zasedání zastupitelstva.

Demonstrace se zúčastnila také Kateřina Vytlačilová, která je vnučka architekta budovy Mojmíra Böhma. „Jako rodina nemůžeme v žádném případě přijmout fakt, že se vedení města rozhodlo neuspořádat architektonickou soutěž, a to navzdory faktu, že si můj dědeček soutěž přál. Repre si nezaslouží polovičatá řešení,“ popsala před desítkou demonstrantů Kateřina.

Na závěr demonstrace začal do mikrofonu mluvit jeden z demonstrujících občanů „Chtěl bych jen říct, že by se mělo vedení města zamyslet, ty lidi tam jsme si zvolili, tak by nás měli poslouchat. Všechny bych vás tady chtěl teď poprosit, pokud se po této demonstraci nic nezmění, tak pojďme dál dělat demonstrace, pojďme dál bojovat za Repre, klidně se k němu i přivázat. Věřím, že se na to nevykašleme!“ popsal a při odchodu byl odměněn potleskem.

Po demonstraci se lidé přesunuli do hotelu Cascade, kde proběhla náhrada za zrušenou přednášku o budově Repre na gymnáziu.

Kulturní dům Repre byl naposledy veřejnosti otevřen v roce 2019, kdy se zde konala poslední kulturní akce. Poté se Repre uzavřelo a do dnes chátrá. Jak celá situace ohledně Repre bude pokračovat dál, budeme pro vás sledovat.

Foto: Tomáš Urban, Zdeněk Kovařík, Filip Lipiner

ReklamaDalší v kategorii Ostatní

FOTO: Konal se další díl minifestivalu Neděle ve středu. Jaký je další program?

V neděli 23. června 2024 se uskutečnil v mosteckém parku Střed další díl minifestivalu Neděle ve středu. Ten nabídl nejprve […]

Mistrovství světa superbiků se vrací na Autodrom Most. Fanoušky čekají napínavé souboje na dráze, ale i doprovodný program

Největší motocyklový svátek v České republice se nezadržitelně blíží. Už za necelý měsíc (19-21/07/2024) se do Mostu sjedou fanoušci rychlých […]

NOVINKA: Vodní plochu jezera Most zatraktivní nové centrální molo. Přibude i nový fotopoint

Nové molo bude dlouhé 26 metrů a široké přes 24 metrů. Nabídne více prostoru pro vstup do vody, k odpočinku, […]

×