OBRAZEM: Dětský den na Loučkách aneb 10 výročí Vlaštovky

9. 6. 2023 18:06 - | Kultura, Ostatní

V neděli 4. června jsme společně s Attic Litvínov uspořádali na Loučkách v Litvínově dětský den, který byl zároveň oslava 10 let výročí naší redakce. Nabitý program odstartoval od 12. hodin vystoupením baviče Hopsíka, poté došlo na slavnostní rozkrojení dortu Vlaštovky majitelem Tomášem Urbanem a spolumajitelem Petrem Fišerem. Následovala pohádka Docela Velkého Divadla Litvínov. Ve stejný čas začala také autogramiáda hokejistů Litvínova a házenkářek Mostu. Do 16. hodiny byl připraven i soutěžní program pro děti, na které čekalo celkem 14 stanovišť o chutné ceny (Lukostřelba Litvínov, Muzeum Most, Kraso Most, DHK Baník Most, HBC Most, Boukal dílničky, Atletika Litvínov, Vipers Most, HK Baník Most, Bivoj Litvínov, FK Baník Most – Souš, Verva Litvínov a Městská policie Most).

Doprovodný program nabídl také skákací hrady, jízdy na koních a malování na obličej zdarma, nechyběl ale ani fotokoutek, prodej popcornu a cukrové vaty, soutěže s moderátorem nebo hasičská pěna. Dorazili také šermíři z Teplic, tanečnice studia Kamily Hlaváčikové, Gymnastika Sokol Jiřetín a kouzelník PetrFix.

Hudební pozdní program poté nabídl koncert North Big Bandu Litvínov, kapely Koradoband, Support Lesbiens, Highland a na závěr zazpíval zpěvák Martin Maxa. Počasí více než přálo a návštěvnost také.

Ještě jednou se chceme také omluvit všem, kdo čekal na příjezd Youtubera Kovyho a Fiziho. Vyjádření k této chybě pana Látera, naleznete na našem facebooku!

Charitativní akce také samozřejmě pomáhala. Každý návštěvník podpořil svou účastí podpořil malou bojovnice Kačenku Zíkovou z Litvínova, která trpí dětskou mozkovou obrnou a ta ji omezuje v jejím pohybu. Chůze Kačence dělá obrovské problémy a proto se Konto našeho srdce společně s redakcí Mostecké Vlaštovky a klubu Attic Litvínov rozhodlo tuto malou bojovnici podpořit a za vybrané finanční prostředky jí zakoupit speciální intenzivní rehabilitaci v léčebném zařízení Klimkovice. Tuto léčebnu Kačenka navštěvuje už několik let a po každém turnusu je blíž ke svému snu, proběhnout se se svou zdravou sestřičkou Anežkou. Proto bylo po akci převedeno z veškerého vstupného na účet nadace 29.830 Kč. Za naši redakci zvlášť bylo v den akce do kasičky vloženo dalších 2 tisíce korun.

Foto: Tomáš Urban a Tomáš Zaspal

ReklamaDalší v kategorii Kultura

OBRAZEM: Edward Kelley se znovu pokusil utéct. Tradiční akci přálo počasí i návštěvnost

V sobotu 25. května 2024 se uskutečnil druhým rokem netradičně u mosteckého oblastního muzea galerie v Mostě další ročník dne […]

OBRAZEM: Městská policie uspořádala i letos zábavný den pro celou rodinu

V areálu dětského dopravního hřiště v ulici Zdeňka Fibicha se v neděli 26. května 2024 konal již tradiční den pro […]

FOTO: Pohádkové Minitechnohraní lákalo do zahrady domova pro seniory Astra

V sobotu 25. května 2024 mohli malí šikulové a malé šikulky zavítat na zahradu domova pro seniory Astra. Zde si […]

×