OHNIVÉ PEKLO: V Národním parku České Švýcarsko již třetím dnem hoří. Situace je kritická!

26. 7. 2022 6:20 - | Krimi

V neděli 24. července. 2022 před 8. hodinou ráno, byl vyhlášen poplach jednotkám požární ochrany z druhého stupně poplachu, které vyjely na požár lesního porostu do obce Hřensko. Požár vypukl v Národním parku České Švýcarsko v lokalitě Malinový důl a jeho rozloha byla přibližně 450 x 150 metrů. Do hasebních prací byl zapojen také vrtulník LS PČR s bambi vakem.

Požár se ale nepodařilo dostat pod kontrolu a na pomoc se vydalo dalších desítek jednotek společně i s armádou ČR. V noci na dnešek se požár dostal až k hranicím vedlejších obcí a tak hasiči zahájili ochranu obcí Hřensko, Mezná, Mezní Louka a Janov. Hasiči přeskupují techniku a střídají své členy. Do Hřenska již dorazily posilové jednotky ze Záchranného útvaru Hlučín a do rána ještě dorazí další posilové jednotky z okolních krajů. Ve Hřensku začala nad ránem částečná evakuace kvůli šířícímu mohutnému nebezpečnému požáru, který ohrožuje i hasičskou zbojnici. Krizový štáb tak rozhodl o důraznou evakuaci od hasičské zbrojnice až po soutok s Labem.

Požár se rychle šířil kvůli velkému větru k hasičské zbrojnici hřenských hasičů. Ti mezitím vodou ochraňovali pomocí plošiny okolní domy. Během nočního běsnícího požáru přišli o zásahové vozidlo dobrovolní hasiči z Dolní Poustevny. Jejich Tatra totiž nešla nastartovat a jelikož plameny zasáhly i únikovou cestu, zasahující hasiči si tak museli zachránit holý život a ujet před běsnícími plameny jiným vozidlem do bezpečí! Do Hřenska dorazil i evakuační autobus hasičů.

Odřady které dorazí do Hřenska budou složeny z celkem 56 hasičů a 24 kusů techniky. Na místě budou dnes v 7.00 hodin a přidají se ihned ke kolegům, kteří bojují s rychle se šířícími požáry v těžko přístupném terénu Národního parku České Švýcarsko. Doufáme, že se brzy podaří dostat ohromný požár pod kontrolu a zachrání se tak krásná přírodní rezervace. Držíme hasičům palce! Foto: HZS.

ReklamaDalší v kategorii Krimi

AKTUÁLNĚ: Únik plynu zaměstnal hasiče a policisty v ulici Josefa Skupy

Právě teď řeší hasiči a policisté v ulici Josefa Skupy únik plynu v jednom z bytů v panelovém domě. Na […]

AKTUÁLNĚ: V Záluží se tvoří kolony. Převrátilo se tam vozidlo

Právě teď se tvoří kolony v Záluží u Litvínova. Zde došlo k nehodě vozidla, které zatím z nezjištěných příčin skončilo […]

AKTUALIZUJEME: Nezletilá osoba se zranila na kole. Do Javorové ulice tak letěl zdravotnický vrtulník

Dnes odpoledne zasahovalo několik složek Integrovaného záchranného systému u úrazu nezletilé osoby, která se zranila na jízdním kole v ulici […]

×