Psovodi městské policie Litvínov úspěšně splnili ministerský atest

14. 6. 2021 12:01 - | Zajímavosti

Na sklonku měsíce května se psovodům městské policie Litvínov podařilo úspěšně složit atest ministerstva ČR, jak vyplývá z tiskové zprávy. Michal Schreiber se svým služebním Německým ovčákem Maxem a Zdeněk Oláh s belgickým ovčákem malinois jménem Spike absolvovali atestační zkoušky pod přísným dohledem zkušebního komisaře mjr. Petra Tomáška vedoucí oddělení služební kynologie krajského ředitelství Policie Ústeckého kraje. Oba služební páry si vedli velice dobře a prošli bez obtíží.

Služební pes městské polici musí být schopný, mimo základní poslušnosti, například zpacifikovat agresora, i když má na tlamě košík. Zdeněk Oláh se Spikem, i Michal Schreiber s Maxem tvoří opravdu velice dobře sehraný tým pracující spolu již několik let, proto jsou schopni fungovat i ve velmi vypjatých situacích, kde služební pes dokáže efektivně zasahovat i na větší vzdálenost od psovoda.

Jednotka psovodů je nedílnou a velice potřebnou složkou městské policie Litvínov a už jen přítomnost služebního psa je mnohdy dostatečný důvod, proč zanechat protiprávní činnosti a pokud ani toto nezabere věřte, že síla stisku perfektně vycvičeného psa bude dostatečný důvod přestat. Zdroj: mp Litvínov. Autor: Michal Němec.

ReklamaŽádné komentáře v článku Psovodi městské policie Litvínov úspěšně splnili ministerský atest

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další v kategorii Zajímavosti

ORLEN Unipetrol uspořádá v litvínovské rafinerii pravidelné havarijní cvičení. Krátkodobě bude omezena doprava

V litvínovském výrobním závodě skupiny ORLEN Unipetrol se v úterý 3. října v dopoledních hodinách uskuteční pravidelné havarijní cvičení, které prověří účinnost a […]

TIPY NA VÍKEND: Hokej, divadelní představení nebo tradiční trhy

Je tu další víkend a s ním i naše další tipy kam vyrazit. Věříme, že si i tentokrát vyberete. Míša […]

OBRAZEM: Centrum Litvínova se zaplnilo lidmi. Konal se další ročník Svatomichaelské slavnosti

Ve čtvrtek 28. září 2023 se v Litvínově konala další každoroční tradiční Svatomichaelská Slavnost. Nabídla opět zajímavý kulturní program, který […]

×