Psovodi městské policie Litvínov úspěšně splnili ministerský atest

14. 6. 2021 12:01 - | Zajímavosti

Na sklonku měsíce května se psovodům městské policie Litvínov podařilo úspěšně složit atest ministerstva ČR, jak vyplývá z tiskové zprávy. Michal Schreiber se svým služebním Německým ovčákem Maxem a Zdeněk Oláh s belgickým ovčákem malinois jménem Spike absolvovali atestační zkoušky pod přísným dohledem zkušebního komisaře mjr. Petra Tomáška vedoucí oddělení služební kynologie krajského ředitelství Policie Ústeckého kraje. Oba služební páry si vedli velice dobře a prošli bez obtíží.

Služební pes městské polici musí být schopný, mimo základní poslušnosti, například zpacifikovat agresora, i když má na tlamě košík. Zdeněk Oláh se Spikem, i Michal Schreiber s Maxem tvoří opravdu velice dobře sehraný tým pracující spolu již několik let, proto jsou schopni fungovat i ve velmi vypjatých situacích, kde služební pes dokáže efektivně zasahovat i na větší vzdálenost od psovoda.

Jednotka psovodů je nedílnou a velice potřebnou složkou městské policie Litvínov a už jen přítomnost služebního psa je mnohdy dostatečný důvod, proč zanechat protiprávní činnosti a pokud ani toto nezabere věřte, že síla stisku perfektně vycvičeného psa bude dostatečný důvod přestat. Zdroj: mp Litvínov. Autor: Michal Němec.

Reklama


Žádné komentáře v článku Psovodi městské policie Litvínov úspěšně splnili ministerský atest

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další v kategorii Zajímavosti

CHYSTÁ SE: Softballisté doma odehrají finále extraligy s Břeclaví

V sobotu 8. října 2022, se v areálu Ovčín bude konat finále extraligy mužů v softballu. Mostečtí přivítají na domácí […]

FOTO: V Mostě se konal třetí ročník největší deskoherní akce. Účast byla veliká

O víkend 1. a 2. října 2022, se v Oblastním muzeu a galerie v Mostě, uskutečnil již třetí ročník oblíbené […]

ZAJÍMAVOST: ORLEN Unipetrol otevřel novou výrobní jednotku dicyklopentadienu

Největší česká petrochemická společnost ORLEN Unipetrol uvedla do provozu zcela novou jednotku na výrobu produktu s názvem dicyklopentadien, kterým rozšíří své […]

×