STOLNÍ HOKEJ: Ostartovala šprtcová Liga jednotlivců

20. 3. 2023 14:15 - | Ostatní, Sport, Zajímavosti

Liga jednotlivců, nová soutěž Českého svazu billiard-hockey, odstartovala v Břeclavi prvním kolem. Úvod soutěže byl ale hodně smutný. Účastníci ligy uctili minutou ticha nedávno zesnulého Adama Kuráně, mladého a sympatického hráče Gunners Břeclav. První liga jednotlivců tak začala pouze s jedenácti účastníky… V úvodu se nejvíce dařilo Vítu Vondálovi z Boskovic, který všech šest svých zápasů vyhrál. Z mostecké dvojice se lépe vedlo Marku Těšitelovi. Tomu po prvním kole patří šesté místo s bilancí dvou výher, dvou remíz a dvou proher. Matyáš Vaníček je osmý. Ve druhé lize jednotlivců reprezentuje Most Lukáš Michálek a po úvodním kole tabulku ligy těsně vede.

V příštím týdnu cestují mostečtí do Břeclavi znova. BHC StarColor Most a BHC Corrotech Most zde nastoupí k prvnímu kolu 2. ligy družstev. Tým BHC StarColor Most „B“ ve stejné soutěži hraje v Brně.

Pokračoval také Český pohár v air-hockeyi a to turnajem o Pohár SVČ Most. Přestože šlo o turnaj regionální úrovně, v převážně místní konkurenci se představil i polský reprezentant Eryk Pawlica z Varšavy. Po dlouhé cestě obsadil páté místo. Zvítězil Lukáš Doležal (Black Sharks Most). V kategorii žen byla nejlepší Alena Laštůvková (Lejdýs Most), mezi juniory pak Jakub Svoboda (SVČ Most).

VÝSLEDKY:

·        1. liga jednotlivců – billiard-hockey šprtec – pořadí po 1. kole – 1. Vít Vondál (BHK IQ Boskovice), 2. Jiří Nakládal (BHC Dragons Modřice), 3. Josef Procházka ml. (BHK IQ Boskovice), …, 6. Marek Těšitel, 8. Matyáš Vaníček (oba BHC StarColor Most)

·        2. liga jednotlivců – billiard-hockey šprtec – pořadí po 1. kole – 1. Lukáš Michálek (BHC StarColor Most), 2. Matyáš Loučka (Gunners Břeclav), 3. Pavel Nešpor (Zlatí rytíři Větrný Jeníkov)

·        Pohár SVČ Most – air-hockey – Český pohár, kat. B – 1. Lukáš Doležal (Black Sharks Most), 2. Karel Lang, 3. Petr Kusý Jun. (oba Mladé pušky Most), 4. Alena Laštůvková (Lejdýs Most), 5. Eryk Pawlica (Varšava, Polsko), atd. Foto – Český svaz billiard-hockey: Liga jednotlivců – billiard-hockey šprtec

ReklamaDalší v kategorii Ostatní

FOTO: Ve sportovní hale se konal memoriál Petra Lískovce v šermu

Ve dnech 13. a 14. dubna 2024 se ve sportovní hale konal turnaj ve sportovním šermu – Memorial Petra Lískovce. […]

FOTO DNE: Děti společně s rybáři vypustily do řeky Bíliny stovky ryb

Po půlroce se děti a rybáři z Českého rybářského svazu opět setkali u kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě na tradičním […]

ZAJÍMAVOST: Na Matyldě začne zítra oprava in-line dráhy. Potrvá do 19. dubna

Po opravě dráhy na Benediktu, se teď město zaměřilo na Matyldu. Zde začne zítra částečná oprava in-line dráhy, která potrvá […]

×