TIP NA VÝLET: Muzeum veteránů a Selský dvorek Litvínov. Místo pro rodiče i děti

30. 6. 2021 19:00 - | Tipy

Slíbili jsme tipy na výlet a začneme hned hodně zajímavým místem, kde si svoje najdou děti a maminky, ale hlavně tátové. Muzeum veteránů na nádraží v Litvínově perfektně spojilo chuť každého chlapa podívat se na zajímavé auta, ale i retro předměty z dob minulých se Selským dvorkem, kde si děti užijí se 100 zvířátky. Přes expozici automobilů, kde najdeme i opravdu skvostné kousky výdobytků tehdy moderní technologie se pomalu dostaneme až na venkovní dvorek. Nákladní vozidla, děla, armádní Buchanka, nebo třeba hasičská Avie kdysi sloužící u dobrovolných hasičů v Horním Jiřetíně, jenže tady už jsem sám, děti našly ceduli vítající návštěvníky do Selského dvora.

Jde se na zvířátka…. Strategicky jsem zaujal pozici uprostřed tak, abych měl přehled, náhodou je to hned vedle stánku s občerstvením, v domění že se děti podívají na králíčky a půjde se domů. Pak ale přišel šok, pštrosí mláďata, poník, oslík, ovečky, prasátko Pepa a dokonce i krab, mě donutili jít se podívat taky. Dětem se absolutně nejvíc líbil fakt, že tady se na mříže a ploty moc nehraje. Není problém říct si komukoli z personálu a jít si podrbat prasátko, nebo pomazlit se s poníkem. No a protože rodina se perfektně bavila, mohl jsem jít obdivovat autodráhy a pak si dát pauzičku u limonády, odkud jsem měl perfektní přehled o tom, co a kde se zrovna drbe a hladí.

Rodinná atmosféra na dvorku i v muzeu perfektně podtrhla celý tenhle povedený výlet. Z pohledu rodiče hodnotím veterány Litvínov a Selský dvorek, jako opravdu povedené spojení zábavy pro každého člena rodiny. Terka, která ve svých jedenácti letech vše vidí trošku jinak hodnotila následovně. „Auta dobrý, ale ty zvířátka úplně super, příští víkend jedeme zase?“ Autor: Michal Němec.

ReklamaŽádné komentáře v článku TIP NA VÝLET: Muzeum veteránů a Selský dvorek Litvínov. Místo pro rodiče i děti

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další v kategorii Tipy

CHYSTÁ SE: Na Benediktu se letos poběží druhý ročník nadačního běhu s názvem Běž za snem

Skupina ORLEN Unipetrol zve na druhý ročník nadačního běhu ve sportovním areálu Benedikt v Mostě. Běh je určen pro všechny věkové […]

TIPY NA VÍKEND: První dostihový den, Ultra Most nebo koncert skupiny Verona

Je tu další víkend a s ním i naše další tipy kam vyrazit. Doufáme, že si i tentokrát vyberete! Jarní […]

CHYSTÁ SE: Na mosteckém 1. náměstí se uskuteční farmářské trhy. Pořadatelem je Central a město Most

Nákupní centrum Central Most ve spolupráci s Magistrátem města Most, Agrární komorou a Regionální potravinou Ústeckého kraje obnovuje tradici farmářských trhů […]

×