V září bude mostecké jeviště plné česáčů

23. 6. 2016 12:14 - | Kultura

V září bude mostecké jeviště plné česáčů.Pár dní po premiéře Noci na Karlštejně na Hněvíně začíná za zdmi divadla vznikat další muzikál. Jeden z nejznámějších a nejpopulárnějších českých (československých) muzikálů – Starci na chmelu v režii Zbyňka Srby, uvede činohra Městského divadla v Mostě 16. září 2016na Velké scéně.

„Příběh z letní chmelové brigády vypráví o silné lásce a víře v druhého člověka i v sebe sama; o důležitosti osobní integrity a svobody. Ačkoliv zanikla doba socialistických brigád, nezaniklo naštěstí rozechvění a rozbolavění ze začínající lásky. Mladí diváci mají možnost identifikovat se s postavami studentů – především s půvabnou Hankou a romantickým Filipem, starší diváci mohou zavzpomínat na mládí a nadějeplnou atmosféru 60. let.“ řekl dramaturg Michal Pětík.

V hlavních rolích uvidíte Ondřeje Dvořáka (Christopher v inscenaci Podivný případ se psem), mladou absolventku brněnské JAMU Kristýnu Hulcovou a Jakuba Koudelu.V dalších rolích se představí Jiří Kraus, Zita Benešová, Matyáš Procházka, Michal Krupa, Lilian S. Fischerová a sbor mladých a talentovaných česačů a česaček chmele. Po delší odmlce se do mosteckého divadla vrací Andrea Traganová.

První československý filmový muzikál v činohře Městského divadla v Mostě. Známé písně, láska, svoboda i naděje ve slavném muzikálu ze šedesátých let. To vše s živou kapelou!

Autory výpravy jsou Petr Kastner (scéna) a Kateřina Hájková (kostýmy). Diváci uslyší všechny populární melodie (Milenci v texaskách, Bossa Nova, Život je bílý dům ad.), zahrané pětičlennou kapelou v čele s Františkem Krtičkou.

Kdo je kdo:

Zbyněk Srba – režisér

V roce 1986 ukončil studium režie na Divadelní fakultě AMU v Praze. Po absolutoriu odešel s generační skupinou svých spolužáků z DAMU do nově otevřeného divadla v Mostě, kde režijně připravil např. Filozofskou historii, Cirkus Humberto, Mistra a Markétku a další. Stal se spoluautorem řady původních dramatizací (společně s V. Novákem), tyto tituly byly následně uvedeny na mostecké scéně v českých premiérách. V roce 1989 se stal šéfem činohry, kterým byl až do svého odchodu do Brna. V tomto období rovněž režíroval v Městských divadlech pražských a pedagogicky působil na Pražské konzervatoři. V letech 1993 – 2007 byl angažován jako kmenový režisér Mahenovy činohry Národního divadla v Brně (v letech 1997 – 2003 rovněž jako umělecký šéf činohry). Pohostinsky působil v řadě divadel včetně Národního divadla Praha a Národního divadla moravskoslezského Ostrava, Městského divadla Brno a dalších. Režijně připravil přibližně osmdesát inscenací na profesionálních scénách. Na více než polovině z nich se podílel rovněž jako spoluautor dramatizace nebo úpravy. Na Divadelní fakultě JAMU pracuje od roku 1994 jako pedagog. V roce 2000 obhájil titul Ph.D. a v roce 2008 byl na DIFA habilitován. Od 16. října 2008 je děkanem Divadelní fakulty JAMU. V poslední době v Mostě režíroval například inscenace Noc na Karlštejně, Golem, My fair lady nebo Lucerna.

Ondřej Dvořák

Rodák z Valašského Meziříčí je absolventem činoherního herectví na JAMU. Ovládá různé druhy sportů, šerm, jízdu na koni, moderování a zpěv. V divadle Bolka Polívky účinkuje v inscenaci Like Shakespeare, v Divadle Feste v inscenaci Hřiště. V Městském divadle v Mostě exceluje v roli Christophera v Podivném případu se psem a ztvárnil roli Peška v Noci na Karlštejně na Hněvíně.

Kristýna Hulcová

Rodačka z Českých Budějovic. Čerstvá absolventka JAMU v Brně – činoherního herectví. Má bohaté zkušenosti z jeviště, filmu i rozhlasu. Hraje na klavír a u toho zpívá, zpívat zvládá i bez klavíru. Hraje na bicí, xylosynth, tvoří elektronickou hudbu. Ovládá různé druhy tanců. 

Reklama


Žádné komentáře v článku V září bude mostecké jeviště plné česáčů

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další v kategorii Kultura

AKTUÁLNĚ: Ve Strupčicích probíhají Slavnosti česneku

Právě teď probíhá v obci Strupčice již třetí ročník Slavností česneku společně se Svatováclavskou poutí. Nechybí tak plno stánků s […]

CHYSTÁ SE: V Mostě se uskuteční třetí ročník největší deskoherní akce v širokém okolí

Tento víkend se v Oblastním muzeu a galerie v Mostě, uskuteční již třetí ročník oblíbené akce nejen pro děti s […]

OBRAZEM: Deštivé počasí kazilo středeční Svatomichaelskou slavnost

Ve středu 28. září 2022, se v Litvínově konala každoroční tradiční Svatomichaelská slavnost. Letos však konání kazil déšť, i tak […]

×