„Věřil jsem v postup“ říká Olejník, který vyhlížel obnovení ligy

5. 5. 2021 7:00 - Tomáš Urban | Fotbal, Sport

Osm zápasů, šest výher a dvě výhry v prodloužení, taková byla bilance mosteckého Baníku, který měl nakročeno na dobrou sezónu 2020/21, před pandemií Covid-19 se dokázal FK Baník Most-Souš dostat na první příčku v tabulce Divize B s náskokem 5 bodů na druhý Český Brod. „Náskok pěti bodů není nic velkého, ale pokud by se to udělalo jako v Německu, tak bych byl spokojený a náš tým by se mohl s čistou hlavou připravovat na další ročník.“ popisoval pětatřicetiletý obránce Martin Olejník ještě před týdnem. S čistou hlavou se, ale klub připravovat může, protože tato sezóna je již minulostí.

Vše stopla pandemie, která do dnes neumožnila znovu rozjet nižší fotbalovou ligu. V úterý 4.5.2021 nakonec rozhodla FAČR o definitivním ukončení letošní sezóny neprofesionálních klubů. „Do poslední chvíle jsme bojovali o to, aby se mohly neprofesionální soutěže dohrát. Z tohoto důvodu jsme také neustále vymýšleli nové a nové varianty scénářů tak, abychom mohli odehrát požadovaný počet utkání a byla zajištěna regulérní prostupnost soutěží. Ve chvíli, kdy jiné sporty soutěže odpískaly, my stále věřili a bojovali. Máme ale první květnový týden a stále není povolena ani možnost plnohodnotného tréninku klubů, takže je potřeba nyní bohužel konstatovat, že ani fotbalové soutěže již nepůjde dohrát“, říká předseda FAČR Martin Malík. Také dbá na zdraví všech hráčů, kteří by se v zápasech mohli ohrozit. „Zdraví hráčů je a vždy bude naší prioritou. Opravdu jsme dnes již v termínu, kdy nejde realizovat harmonogram soutěží od ČFL a MSFL dolů, včetně tolik potřebného tréninkového procesu, který by restartu předcházel. Je to samozřejmě o to smutnější, že jde o druhou sezónu v řadě, kdy musely být neprofesionální soutěže předčasně ukončeny“, připomíná generální sekretář FAČR Jan Pauly.

Město Most a vedení klubu, mělo letos jasný cíl, a to postoupit z divize do ČFL, minulý měsíc to také bylo rok od založení nového klubu FK Baník Most-Souš, o kterém jsme psali zde. Klub dostal nové dresy, logo a dost hráčů přešlo od Baníku Souš, zbytek se doplnil novými hráči. I Martin Olejník je jeden z nových hráčů, „Jsem soudný a sám vím, že moje výkony před sezónou velmi špatné, není se čemu divit, když jsem 3 roky nehrál pořádný fotbal, ostatně jsem dostal naloženo od našich fanoušků, což bylo naprosto právem.“ říká Martin, který také hodnotí fanoušky kladným názorem „Fanoušci a celkově návštěvnost hodnotím dost kladně, to je něco, co jsem naposledy zažil v Mostě na Baníku, když se hrála ještě druhá nejvyšší liga v ČR.“ zavzpomínal Olejník, který kdysi v Mostě hrál. „Všichni naši fanoušci jsou naším hnacím motorem, to co předvádí v ochozech, to je něco neskutečného!. Můžeme být pyšní, že máme takovou základnu, a nebojím se říct, že leckterý jiný klub by nám mohl závidět, respekt!“ dodal.
Jak už jsme psali, v tabulce držel Most náskok 5 bodů, bohužel se sezóna musela ukončit předčasně, což znamená pro klub boj o ČFL znovu. „Myslím si, že máme výborný tým a pokud bychom tomu dali vše, co jsme tomu dávali před pandemií, tak si dovolím říct, že bychom to mohli zvládnout a postoupit.“

Klub tak přes stopku ligy trénoval hráče individuálně. „Aby všechno stálo a netrénovalo se, to by nikdo z našich trenérů nedopustil a nepřežil, trénujeme individuálně třikrát v týdnu a vše zasíláme na naší, přes sociální sítě vytvořenou skupinu, aby měli naši trenéři o všem přehled. Běhání, posilování děláme online s kondičním trenérem Víťou Popelkou, za celou dobu pandemie, co fotbal stojí, jsme měli snad maximálně týden volno.“ popisuje dál zkušený obránce.
„Doufám, že brzy vyběhnu na hřiště před zaplněný stadion.“ popisoval Martin ještě před ukončením letošní sezóny.
Letos také oslaví fotbalový stadion Josefa Masopusta výročí, chtěl bys oslavu? „Určitě bych chtěl. Stadion Josefa Masopusta si oslavu zaslouží!. Je tam tolik vzpomínek a úžasných věcí, co se na něm zažilo (např. postup do nejvyšší fotbalové ligy), stále doufám, že se to oslaví“ popisuje Olejník.

Jak hodnotíš celkový kádr a jak si v týmu spokojen? Hodnocení kádru netřeba ani moc mluvit. Za mě naprostá fantazie!. Kvalita stoprocentně úplně jinde, než když jsem působil naposledy v Německu. Když jsem přišel poprvé na trénink, moje slova byla (Sakra, co tady vůbec dělám, na moje staré kolena), (smích), první měsíc byl pro mě hodně krušný.“ na závěr zavzpomínal Martin Olejník na první trénink v klubu.

Reklama


Žádné komentáře v článku „Věřil jsem v postup“ říká Olejník, který vyhlížel obnovení ligy

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další v kategorii Fotbal

FOTBAL: Most přehrál v posledním zápase přípravy Mariánské Lázně

Mostečtí fotbalisté byli v posledním utkání přípravy před letošní sezónou úspěšní. V sobotním zápase se jim podařilo přehrát na domácím […]

FOTBAL: Most na Hostouň v přípravném utkání nestačil

Most prověřil síly v třetím přípravném utkání před nadcházející sezónou s třetiligovým týmem Sokol Hostouň. I když se zápas nesl ve vyrovnaném […]

FOTBAL: Most v přípravě padl s Libercem

Mostečtí fotbalisté se v druhém přípravném utkání před nadcházející sezónou střetli s týmem FC Slovan Liberec B. Utkání přihlíželo několik […]

×