ZAJÍMAVOST: ORLEN Unipetrol se umístil mezi lídry v ocenění TOP odpovědná velká firma

29. 11. 2023 15:02 - | Ostatní, Zajímavosti

Rafinérská a petrochemická skupina ORLEN Unipetrol obdržela od platformy pro odpovědné a udržitelné podnikání Byznys pro společnost ocenění TOP odpovědná firma roku v kategorii velké firmy. Ocenění nazvaná TOP Odpovědná firma od platformy Byznys pro společnost, která se zaměřuje na celkové nastavení firem a jejich rozvoj udržitelného a odpovědného podnikání, jsou v Česku unikátním nezávislým hodnocením malých, středních i velkých firem, které jsou hodnoceny a oceňovány podle jejich strategie a aktivit v oblastech udržitelného podnikání a společenské odpovědnosti.

„Z titulu TOP odpovědné firmy v kategorii strategie máme velkou radost a jsme hrdí, že můžeme být v oblasti udržitelného podnikání a rozvoje příkladem také pro další společnosti. Společenskou odpovědnost vnímáme jako jednu z priorit v našem podnikání, a proto se rozvoji projektů v oblasti dekarbonizace, digitalizace a ochrany životního prostředí intenzivně věnujeme. Od roku 2019, kdy jsme se soutěže účastnili poprvé, jsme udělali skok o 31 procentních bodů: z 60,8 na 91,9. Za výsledkem, kterého jsme dosáhli, stojí velká práce všech našich zaměstnanců, kterým chci tímto za jejich práci a podíl na tomto úspěchu velmi poděkovat,“ říká Katarzyna Woś, místopředsedkyně představenstva skupiny ORLEN Unipetrol.

Odborná porota hodnotí, jak se jednotlivé společnosti věnují ochraně životního prostředí, jak reagují na potřeby místních i širších komunit a jak se starají o své zaměstnance a zaměstnankyně. Důležitým faktorem je také stupeň rozvoje vztahů s dodavateli v kontextu udržitelného podnikání či způsob nastavení celkové firemní strategie odpovědnosti a udržitelnosti. Výsledkem je hodnocení v bodech i procentech, podle kterého je sestaven unikátní rating firem v Česku. Skupina ORLEN Unipetrol si v porovnání s předchozími ročníky výrazně polepšila. Oproti loňskému ročníku bylo hodnocení skupiny zvýšeno o 6 procentních bodů. ORLEN Unipetrol tak překonal 90% hranici a umístil se mezi desítkou nejlepších společností ve své kategorii.

Oceněné společnosti, které jsou svým přístupem k tématům odpovědnosti a udržitelnosti výjimečné, vybíralo celkem 50 nezávislých porotců z akademické sféry, médií, neziskového i komerčního sektoru včetně zástupců významných osobností, které se aktivně podílejí na rozvoji kultury podnikání v České republice.

Skupina ORLEN Unipetrol letos vedle ocenění TOP odpovědná firma  získala také titul Nejlepší zaměstnavatel v Česku a se svoji sítí čerpacích stanic ORLEN Benzina obhájila titul Nejdůvěryhodnější značka 2023.

ReklamaDalší v kategorii Ostatní

OBRAZEM: Hipodrom hostil dostihový den o cenu první dámy ČR

V sobotu 25. května 2024 se na mosteckém Hipodromu uskutečnil další letošní dostihový den s názvem Cena první dámy ČR. […]

AKTUÁLNĚ: Mostecká nemocnice omezuje provoz. Žádá o využití jiných zdravotnických zařízení

Z důvodu výpadku elektrického proudu v nemocnici Most, žádá město a vedení nemocnice, aby občané využili služeb jiných zdravotnických zařízení. […]

AKTUALIZUJEME: V areálu nemocnice Most hořela trafostanice. Škody jdou do milionů

V úterý navečer došlo v mostecké nemocnici k požáru trafostanice. Na místo ihned vyrazili hasiči, kteří vyhlásili druhý stupeň požárního […]

×