ZAJÍMAVOST: Policisté kontrolovali v Mostě neukázněné řidiče. 18 jich porušilo zákon

23. 9. 2022 17:06 - | Ostatní, Zajímavosti

Na mosteckých silnicích proběhla uplynulý pátek a včerejší středu bezpečnostní akce v rámci organizace Roadpol. Vyhlášena byla ředitelstvím dopravní policie Policejního prezidia České republiky. Uniformované hlídky se zaměřily především na to, jak se řidiči plně věnují řízení vozidel. Dále kontrolovaly zákaz držení mobilního telefonu během jízdy, zajímaly se o činnost osádky nákladních automobilů, pátraly po osobách, vozidlech a věcech.

Policisty bylo možné potkat během těchto dvou dní na předem vytipovaných úsecích v Mostě a přilehlém okolí. V rámci této akce zastavili 59 vozidel a zjistili 18 porušení zákona. Motoristé odjeli ve 14 případech s pokutou v celkové výši 4900 korun a 4 přestupky dopravní policisté oznámili správnímu orgánu.

Nedovolené držení hovorového zařízení odhalili strážci zákona při 9 kontrolách a všem řidičům uložili pokuty v celkové sumě 3000 korun. Jeden šofér měl svůj automobil v technicky nevyhovujícím stavu. Čtyři řidiči nebyli připoutáni bezpečnostním pásem. Ti odjeli s pokutou dohromady za 1700 korun.

Reklama


Další v kategorii Ostatní

CHYSTÁ SE: V Mostě se uskuteční třetí ročník největší deskoherní akce v širokém okolí

Tento víkend se v Oblastním muzeu a galerie v Mostě, uskuteční již třetí ročník oblíbené akce nejen pro děti s […]

TIPY NA VÍKEND: Slavnosti česneku, fotbal nebo deskohraní

Je tu další víkend a s ním přichází naše další tipy na víkend. Doufáme, že i tentokrát si vyberete. Sen […]

OBRAZEM: Deštivé počasí kazilo středeční Svatomichaelskou slavnost

Ve středu 28. září 2022, se v Litvínově konala každoroční tradiční Svatomichaelská slavnost. Letos však konání kazil déšť, i tak […]

×