Unipetrol se omlouvá obyvatelům za světelné a zvukové efekty v areálu Petrochemie

12. 1. 2022 8:51 - | Ostatní

V průběhu posledních dní docházelo ke spalování plynných produktů na bezpečnostních hořácích z důvodu odstavení a najíždění některých výrobních jednotek. Důvodem byl výpadek kompresoru GB501 na Etylénové jednotce v areálu litvínovské chemičky (Petrochemie)

„Jednalo se o standardní jev, který byl v souladu se nastavenými výrobními procesy a platnými předpisy. Byl doprovázen světelnými a zvukovými efekty, za což se obyvatelům v okolí našeho areálu omlouváme.“ popisuje vedoucí odboru externí komunikace Unipetrol Orlen Pavel Kaidl.

Plamen byl vidět na několik kilometrů daleko a čtenáři hlásili viditelnost třeba až v Lounech nebo Ústí nad Labem. Některé žlutá obloha vystrašila, jiní si zase mysleli, že již svítá. Spalování uhlovodíků na fléře tak rozproudilo konverzaci nejen v jedné facebookové skupině.

Reklama


Další v kategorii Ostatní

Svěřte se do péče neurologů z Ústí nad Labem

Ztrácíte citlivost v chodidlech nebo prstech rukou, máte nejistou chůzi a necítíte chlad či horko při dotyku? Může se jednat o […]

Na Česko se žene zimní počasí. Přinese sněhové jazyky a silný vítr

Již ve čtvrtek čeká nížiny silný vítr, ke kterému se postupně přidají i sněhové srážky. Kvůli tomu se budou zřejmě […]

AKTUÁLNĚ: V Mostě se dnes otevírá nové očkovací centrum

V mosteckém Hotelu Cascade, se ve středu 19.ledna otevře nové očkovací centrum proti nemoci Covid-19 a to na adrese Radniční […]

×